Notowania

mateusz szczurek
19.10.2016 14:09

Mateusz Szczurek powołany do Europejskiej Rady Budżetowej

Były minister finansów Mateusz Szczurek został jednym z członków Europejskiej Rady Budżetowej, niezależnego gremium doradzającego Komisji Europejskiej w sprawach polityki budżetowej - poinformowała w środę KE w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk / East News)

Szczurek znalazł się w gronie pięciorga ekonomistów, którzy utworzą Radę. Zostali oni wybrani w drodze konkursu przez urzędników KE i Rady UE.

Przewodniczącym tego gremium będzie profesor Niels Thygesen z Danii. Pozostali członkowie to profesor Uniwersytetu w Amsterdamie Roel Beetsma, profesor Katolickiego Uniwersytetu w Mediolanie Massimo Bordignon oraz sekretarz generalna AXA France Sandrine Duchene.

KE zapowiedziała utworzenie Europejskiej Rady Budżetowej w październiku 2015 roku; to jedna z inicjatyw, mających wzmocnić unię gospodarczą i walutową.

Zadaniem Europejskiej Rady Budżetowej będzie ocena ex-post realizacji wieloletnich budżetów UE, doradzanie w sprawie kursu polityki budżetowej dla strefy euro jako całości, współpraca z krajowymi radami polityki budżetowej w państwach unijnych oraz doradztwo przewodniczącemu KE na jego prośbę.

Eksperci będą działać przy KE, ale nie będą jej pracownikami i mają być niezależni. Nie mogą przyjmować instrukcji od żadnej z instytucji UE, w tym KE, żadnego rządu czy urzędu. Co roku Rada ma publikować raport ze swoich prac.

Tagi: mateusz szczurek, polityka budżetowa, ke, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2016

lokujak to się wszystko kręci w gronie znajomych królika

19-10-2016

antyszczurDonald swoich gromadzi już sam nie daje rady?

19-10-2016

KibicNiestety drogie troll pis i MIsiewicze nie klęczą w korytarzach więc ich nie chcą, za krnąbrność 3 stopnia. A Szczurek po cichutku, grzeczniutko to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)