Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mazgaj
15.11.2016 12:45

Alma traci prezesa. Mazgaj został odwołany. Jest nowy prezes

Alma traci swojego prezesa. Na odbywającym się we wtorek walnym odwołany zostanie szef spółki Jerzy Mazgaj - dowiedział się money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Jagielski)

Alma straciła swojego prezesa. Na odbywającym się we wtorek walnym odwołany został szef spółki Jerzy Mazgaj - dowiedział się money.pl. Na stanowisku zastąpił go Rafał Dyląg, który miał załatwić w Krakowie zimowe igrzyska olimpijskie.

_ _Aktualizacja: 16:00
Od godziny 12 w siedzibie spółki trwało walne zgromadzenie akcjonariuszy. Według naszych informacji odwołany na nim został prezes firmy. Jerzy Mazgaj, który dotąd był szefem zarządu jest też jednocześnie największym akcjonariuszem Almy. W firmie ma 28,7 proc. akcji dających mu 48 proc. głosów na WZA.

Pozostałe akcje należą w głównej mierze do funduszy inwestycyjnych,m.in. Ipopemy, OFE PZU czy TFI Pioneer. Na stanowisku Mazgaja zastąpił Rafał Dyląg. Wcześniej pracował głównie w branży logistycznej. Był prezesem Apreo Fresh oraz postawionej w stan upadłości spółki Equus. To on odpowiadał też za przygotowanie kandydatury Krakowa jako miasta ubiegającego się o organizację zimowej olimpiady w 2022 roku. Ostatecznie z komitetu organizacyjnego odszedł w atmosferze skandalu.

"Duży dorobek osiągnięć w branży transportowo-spedycyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu projektami, oraz budowaniu silnych relacji B2B. Doświadczony w zakresie zarządzania zespołami pracowników, wdrażania systemów motywacyjnych oraz outsourcingu" - podała spółka w CV Dyląga.

Mazgaj nie opuszcza jednak spółki. Pozostaje w niej jako szef rady nadzorczej.

"Jako dominujący akcjonariusz spółki, zadeklarował, że będzie aktywnie wspierał proces sanacji, jeśli sąd przychyli się do wniosku spółki o otwarcie postępowania sanacyjnego" - napisano w komunikacie prasowym.

Alma przeżywa w tej chwili ogromne problemy finansowe. Spółka zamknęła już większość swoich sklepów. Sieć delikatesów skurczyła się z 50 do zaledwie kilkunastu. Jednocześnie w sądzie rozpatrywany jest wniosek o przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego.

Sieć przyznaje, że nie płaci też wynagrodzeń swoim pracownikom. Kilka dni temu ogłosiła też kolejne zwolnienia grupowe.

Tagi: mazgaj, ludzie, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2016

JJPanie Jerzy, nie przejmuje sie Pan tymi dziadami co wypisuja te glupie komentarze. Prawda jest taka ze w Polsce nie da sie prowadzic biznesu, ktorego … Czytaj całość

15-11-2016

olaSzkoda człowieka... na pewno chciał dobrze..niestety ludzie ktorzy daja prace innym sa malo szanowani. A to przeciez nie jest proste...

15-11-2016

WikiTak wyglada biznesmen made in poland.

Rozwiń komentarze (31)