Alma traci prezesa. Mazgaj został odwołany. Jest nowy prezes

Alma traci prezesa. Mazgaj został odwołany. Jest nowy prezes

Fot. Mateusz Jagielski

Alma straciła swojego prezesa. Na odbywającym się we wtorek walnym odwołany został szef spółki Jerzy Mazgaj - dowiedział się money.pl. Na stanowisku zastąpił go Rafał Dyląg, który miał załatwić w Krakowie zimowe igrzyska olimpijskie.

Aktualizacja: 16:00
Od godziny 12 w siedzibie spółki trwało walne zgromadzenie akcjonariuszy. Według naszych informacji odwołany na nim został prezes firmy. Jerzy Mazgaj, który dotąd był szefem zarządu jest też jednocześnie największym akcjonariuszem Almy. W firmie ma 28,7 proc. akcji dających mu 48 proc. głosów na WZA.

Pozostałe akcje należą w głównej mierze do funduszy inwestycyjnych,m.in. Ipopemy, OFE PZU czy TFI Pioneer. Na stanowisku Mazgaja zastąpił Rafał Dyląg. Wcześniej pracował głównie w branży logistycznej. Był prezesem Apreo Fresh oraz postawionej w stan upadłości spółki Equus. To on odpowiadał też za przygotowanie kandydatury Krakowa jako miasta ubiegającego się o organizację zimowej olimpiady w 2022 roku. Ostatecznie z komitetu organizacyjnego odszedł w atmosferze skandalu.

"Duży dorobek osiągnięć w branży transportowo-spedycyjnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu projektami, oraz budowaniu silnych relacji B2B. Doświadczony w zakresie zarządzania zespołami pracowników, wdrażania systemów motywacyjnych oraz outsourcingu" - podała spółka w CV Dyląga.

Mazgaj nie opuszcza jednak spółki. Pozostaje w niej jako szef rady nadzorczej.

"Jako dominujący akcjonariusz spółki, zadeklarował, że będzie aktywnie wspierał proces sanacji, jeśli sąd przychyli się do wniosku spółki o otwarcie postępowania sanacyjnego" - napisano w komunikacie prasowym.

Alma przeżywa w tej chwili ogromne problemy finansowe. Spółka zamknęła już większość swoich sklepów. Sieć delikatesów skurczyła się z 50 do zaledwie kilkunastu. Jednocześnie w sądzie rozpatrywany jest wniosek o przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego.

Sieć przyznaje, że nie płaci też wynagrodzeń swoim pracownikom. Kilka dni temu ogłosiła też kolejne zwolnienia grupowe.

prezes, mazgaj
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Kapiatn
2016-11-15 19:14
Były Pan Prezes, znawca wyśmienitych win , cygar i wszelakich luksusów. Tak go określano. Do roboty niech się weźmie grubas i zainteresuje firmą a nie winami i cygarami.
Waldus
2016-11-15 19:12
Myslalem ze to jakies zdjecie z MMA!
Henryk
2016-11-15 18:57
Wspaniale!Oby nie miał realnego wpływu na to co zostało z Alm.....mam nadzieję ze teraz nam zapłacą wynagrodzenia bo to jest skandal!
Pokaż wszystkie komentarze (31)