Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
coca-cola
31.08.2017 13:08

Menedżer Coca-Coli przyjął 1,5 mln dol. łapówek. Pieniądze przeznaczał na prostytuki i luksusowe hotele

Bryan Pereira, jeden z menedżerów najwyższego szczebla w Coca-Cola Amatil, został skazany na 6 lat więzienia. Przyjął ponad 1,5 mln dol. łapówek, a spółka straciła w wyniku jego działań ponad 3 mln dol. Pieniądze wydawał na prostytutki i luksusowe rozrywki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asta Adamonyte/flickr (CC BY 2.0))
Coca-Cola Amatril straciła ponad 3 mln dolarów z powodu oszustw Pereiry.

Coca-Cola Amatil to spółka posiadająca wyłączne prawa do produkcji i dystrybucji napojów z portfolio The Coca-Cola Company w Australii, Nowej Zelandii, Fidżi, Korei Południowej, Indonezji i Papui-Nowej Gwinei.

Jak podajeportal Nine News Australia,policję powiadomił przełożony Pereiry, któremu podejrzane wydały się relacje mężczyzny z jednym z kierowników firmy Orix - Georgem Georgiou. Orix z siedzibą w Sydney jest organizacją finansową specjalizująca się w dostarczaniu i pozyskiwaniu usług leasingowych.

Zobacz też: jak firmy walczą z korupcją wewnętrzną?

Okazało się, że Pereira dostarczał do Orix fałszywe faktury, które następnie Georgiou opłacał bezpośrednio do menedżera australijskiej Coca-Coli. Sąd orzekł, że w wyniku tych działań, Coca-Cola Amatil straciła łącznie 3,3 mln dol.

Pereira przyjął łącznie 1,35 mln łapówek. To jednak nie wszystko. W wyniku oszustw, których się dopuścił, uzyskał też "osobiste korzyści" o wartości 268 tys. dol. Jednym z takich benefitów był Mercedes wart 180 tys. dol.

Bryan Pereira pieniądze z łapówek przeznaczał na prostytutki i "drogie prezenty oraz usługi takie jak przeloty pierwszą klasą, hotele, posiłki oraz biżuterie". Za wszystkie te atrakcje płacił firmową kartą.

Sędzia orzekł, że motywem oszustw była zwykła chciwość, a dyrektor zdecydowanie "nadużył zaufania".

Tagi: coca-cola, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2017

fredTeraz ma sex za darmo. Przez 6 lat. POmału i naszych namierzą......

31-08-2017

Dojarka PisTo na pewno znajdzie robotę w spólkach Skarbu Państwa. Takie referencje to nie byle co.

31-08-2017

Mariato tak jak u nas za platformy

Rozwiń komentarze (25)