Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z Murapolu do Mount TFI. Michał Sapota ma nową pracę

8
Podziel się

Były prezes, a potem szef rady nadzorczej Murapolu, ma już nowy pomysł na karierę. Stawia na fundusz inwestycyjny i zarabianie na nieruchomościach.

Michał Sapota ma nową pracę
Michał Sapota ma nową pracę (EAST NEWS)
bEhbOtUB

O nowej posadzie Michała Sapoty pisze w poniedziałek "Puls Biznesu". Od lipca zasiada on w zarządzie Mount TFI. Będzie rozwijał firmę razem z jej założycielem i wiceprezesem Mikołajem Motzem.

Jak mówi Motz w rozmowie z gazetą, Sapota ma gigantyczną wiedzę o rynku mieszkaniowym, którą wnosi do spółki.

bEhbOtUD

Mount TFI ma w planach stworzenie kilku nowych funduszy, w tym fundusz deweloperski. Ma on inwestować głównie w nieruchomości mieszkaniowe.

Celem Mount TFI z Sapotą na pokładzie jest podwojenie aktywów, wynoszących dziś 550 mln zł. Chce to zrealizować do końca 2019 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Jak Polacy inwestują w nieruchomości. Różnice między miastami są widoczne

Spółka widzi w zbiorowym inwestowaniu w nieruchomości niezagospodarowaną jeszcze na polskim rynku nisze, którą chce wykorzystać.

bEhbOtUJ

Michał Sapota do końca 2017 roku był prezesem Murapolu, wicelidera branży deweloperskiej w Polsce. Później zrezygnował z prezesury i pozostawił sobie przewodniczenie w radzie nadzorczej. Zrezygnował i z tej funkcji pod koniec czerwca 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

2016747

bEhbOtVe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(8)
Zywiec City
3 lata temu
Bielsko Biala.......bez komentarzy
zzz
3 lata temu
Zagra główną role w Planecie Małp 7
Kamil
3 lata temu
Za ten sam wygląd nie chciałbym mieć żadnych kontaktów osobistych ani zawodowych z tym zwierzakiem. Fuj to menel i bezdomny a nie facet któremu bym powierzył jakiekolwiek pieniądze.
bEhbOtVf
Nuru
3 lata temu
Chaotyczny i zupełnie niepoukładany, nie radził sobie zupełnie z finansami pracodawcy, ale pensję miał zapewnioną. Teraz, już swój biznes, go zweryfikuje. Będziemy śledzić poczynania. Długo jeszcze nie odważymy się inwestować w ten jego fundusz Mount TFI.
IZA
3 lata temu
GŁOWE DO INTERESÓW MOŻE MA ,ALE JAKOŚC MIESZKAŃ MA WIELE DO ŻYCZNIA.PRZYKŁADEM MOGĄ BYĆ MIESZKANIA W KRAKOWIE.TANDETA