Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strony internetowe
29.04.2016 15:20

Najczęstsze błędy na stronach www. Wielu można uniknąć

Na 82 proc. polskich stron www naużywa się trybu przypuszczającego, a na 19,7 proc. pojawiają treści wykazujące nadmierne skupienie na firmie – wyliczyła firma Blink.pl. A to nie koniec błędów powszechnych na polskich stronach internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Parlament Europejski)

Na 82 proc. polskich stron www nadużywa się trybu przypuszczającego, a na 19,7 proc. pojawiają treści wykazujące nadmierne skupienie na firmie – wyliczyła firma Blink.pl. A to nie koniec błędów powszechnych na polskich stronach internetowych.

Jak wylicza Blink.pl, 31 proc. stron ładuje się zbyt wolno ze względu na "ciężkie" obrazy, a na 20 proc. nie stosuje się kompresji, która mogłaby przyspieszyć ładowanie i poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania w Google.

Jednak większym problemem, niż zbyt wolno ładujące się strony, jest brak poprawnej, spójnej formy komunikacji. - Sformułowania, takie jak popularne: "Szanowni Państwo, jesteście na naszej stronie internetowej", to prawdziwa, marketingowa zmora - tłumaczy dr inż. Artur Pajkert z Blink.pl - Z jednej strony mamy bowiem zwrot "Państwo", stosowany jako wyraz szacunku, a z drugiej bezpośrednie i swobodne "jesteście", będące zaprzeczeniem wcześniejszej formy komunikacji – dodaje. - Błędem podstawowym jest w takim wypadku brak spójności. Jeśli już koniecznie chcemy korzystać z "Państwo" – wybierajmy "są Państwo, otrzymają Państwo" – a więc czasownik w trzeciej osobie liczby mnogiej. Natomiast i tak zazwyczaj lepiej jest stosować drugą osobę liczby pojedynczej – wskazuje.

Jak zatem przygotować spójny i wiarygodny, a jednocześnie ciekawy tekst na stronę? Blink.pl radzi, żeby pisać tak, jakby się do klienta mówiło. Skoro firma na ogół wie, do kogo kieruje swoje produkty lub usługi, to wie też, jak najprościej o nich poinformować.

Dlatego, pisząc tekst na stronę www, trzeba zapomnieć o formie "Państwo" oraz zwracaniu się do czytelnika w liczbie mnogiej. Lepiej stosować zwroty bezpośrednie, w drugiej osobie liczby pojedynczej. Czyli "Spróbuj" zamiast "Spróbujcie" czy "Spróbujcie Państwo". Warto też pamiętać o tym, by nie pisać "Witajcie Państwo", "Jesteście Państwo", "Dostaniecie Państwo" itp. – to nie tylko niepoprawne, ale także nieskuteczne.

Tagi: strony internetowe, wiadomości managera
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz