Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Najlepiej płatne zawody – sprawdź!

Najlepiej płatne zawody – sprawdź!

Jednym z najważniejszych czynników, które skutecznie zwiększają motywację do pracy, jest wynagrodzenie. Obecnie na najwyższe zarobki mogą liczyć głównie specjaliści związani z branżą informatyczną lub sprawowaniem nadzoru nad procesem produkcji. Również kontrolerzy finansowi otrzymują satysfakcjonujące wynagrodzenia.

1. Programiści

Programowanie to obszar, który bardzo szybko się rozwija. Ta sytuacja stwarza ciekawe perspektywy dla osób wybierających zawód programisty. Osoby zajmujące się pisaniem i udoskonalaniem programów muszą posiadać określone umiejętności. Konieczna jest np. znajomość języków programowania. Liczą się również zdolności oraz wiedza matematyczna. Specjaliści z serwisu Pracuj.pl twierdzą, że ukończenie informatyki to atut, jednak największe znaczenie mają konkretne umiejętności oraz doświadczenie.

2. Specjaliści ds. bezpieczeństwa IT

Najważniejsze, często tajne, dane w przedsiębiorstwach, instytucjach itd. przechowuje się na twardych dyskach komputerów lub na serwerach. Osoby zajmujące się bezpieczeństwem IT dbają m.in. o to, aby określone informacje nie były dostępne dla niepowołanych osób. Specjalista ds. bezpieczeństwa IT musi dobrze znać system informatyczny przedsiębiorstwa i kontrolować jego działanie. W tym celu konieczne jest opracowywanie i wdrażanie stosownych procedur.

3. Inżynierowie kontroli jakości

Do zadań specjalisty ds. kontroli jakości należy zapewnienie określonych standardów produkcji. Inżynierowie zajmują się również weryfikacją reklamacji klientów i prowadzą działania korygujące. Do obowiązków kontrolerów jakości należy także szkolenie pracowników w zakresie norm jakości.

4. Specjaliści z różnych dziedzin władający językami obcymi

Biegła znajomość języków obcych, a także posiadanie wiedzy specjalistycznej – to czynniki, które korzystnie wpływają na sytuację pracownika. Specjalista władający językami może podejmować pracę w zagranicznych przedsiębiorstwach.

5. Project managerowie

Praca w wielu firmach polega na realizacji konkretnych projektów. Aby działania przebiegały sprawnie i terminowo, konieczne jest profesjonalne zarządzanie zespołem. Do zadań project managera należy również tworzenie i wdrażanie strategii, opracowywanie biznesplanów, budżetowanie czy prowadzenie negocjacji z przedsiębiorstwami współpracującymi.

6. HR business partnerzy

Osoba zatrudniona na stanowisku HR business partnera odpowiada m.in. za współpracę z zarządem firmy w zakresie tworzenia kultury organizacyjnej oraz budowania sprawnych kanałów komunikacyjnych w przedsiębiorstwie. Do jej zadań należy także czuwanie nad realizacją wskaźników wynikających z prawa pracy oraz wdrażanie rozwiązań optymalizujących działania w firmie (np. okresowa ocena pracowników).

7. Key account managerowie

Na KAM-ie spoczywa odpowiedzialność za budowanie i utrzymywanie relacji z najważniejszymi klientami przedsiębiorstwa. Inne zadania, jakie musi realizować kierownik ds. kluczowych klientów, to prowadzenie negocjacji, doradzanie kontrahentom, przygotowywanie umów i czuwanie nad właściwym przebiegiem ich realizacji.

8. Specjaliści ds. employer brandingu

Osoba zajmująca się employer brandingiem kształtuje wizerunek pracodawcy w firmie oraz na zewnątrz. Do jej zadań należy m.in. przygotowywanie oraz przeprowadzanie kampanii wizerunkowych wśród studentów i absolwentów oraz współpraca z partnerami biznesowymi i działem HR.

9. Specjaliści ds. e-commerce

Osoba zajmująca się handlem internetowym koordynuje procesy związane z dystrybucją produktów i usług na pośrednictwem Internetu oraz urządzeń elektronicznych. Do jej zadań należy również wdrażanie i obsługa systemów sprzedaży, a także zapewnianie wsparcia technicznego klientom firmy.

10. Kontrolerzy finansowi

Kontroler ocenia funkcjonowanie działu księgowości, m.in. poprzez weryfikację sprawozdań finansowych pod kątem zgodności z prawem oraz z wewnętrznymi regulacjami firmy. Do zadań osoby na tym stanowisku należy także uczestnictwo w planowaniu polityki kredytowej przedsiębiorstwa. O posadę kontrolera finansowego mogą ubiegać się absolwenci kierunków ekonomicznych, a szczególnie osoby, które ukończyły finanse i rachunkowość.

Czytaj także
Polecane galerie
romina
2017-06-04 17:47
Z moimi kwalifikacjami zostałam królową konserwacji powierzchni płaskich jak to pięknie nazywają w wykazie zawodów. Pracuję w Impelu, ale ta robota ma wiele zalet nie stresuje ....
wacek
2017-06-04 17:43
Niestety nie łapię się na te wskazane zawody, to skutki szkolnego bumelanctwa, samokrytycznie po latach przyznaję moja wina. ostatnio namierzyłem oferty zagraniczne przez Otto, wiadomo nie będę mieszkał w 5 gwiazdkach ani zarządzał firmą może łopatą lub szuflą. Nauka. Taka saytuacja.
Obserwator
2017-06-03 22:40
Czy naprawdę nie ma polskich nazw na stanowiska typu "HR business partnerzy" ?
Pokaż wszystkie komentarze (4)