Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najlepiej płatne zawody – sprawdź!

4
Podziel się:

Jednym z najważniejszych czynników, które skutecznie zwiększają motywację do pracy, jest wynagrodzenie. Obecnie na najwyższe zarobki mogą liczyć głównie specjaliści związani z branżą informatyczną lub sprawowaniem nadzoru nad procesem produkcji. Również kontrolerzy finansowi otrzymują satysfakcjonujące wynagrodzenia.

Najlepiej płatne zawody – sprawdź!

1. * *Programiści

Programowanie to obszar, który bardzo szybko się rozwija. Ta sytuacja stwarza ciekawe perspektywy dla osób wybierających zawód programisty. Osoby zajmujące się pisaniem i udoskonalaniem programów muszą posiadać określone umiejętności. Konieczna jest np. znajomość języków programowania. Liczą się również zdolności oraz wiedza matematyczna. Specjaliści z serwisu *Pracuj.pl *twierdzą, że ukończenie informatyki to atut, jednak największe znaczenie mają konkretne umiejętności oraz doświadczenie.

2. * *Specjaliści ds. bezpieczeństwa IT

Najważniejsze, często tajne, dane w przedsiębiorstwach, instytucjach itd. przechowuje się na twardych dyskach komputerów lub na serwerach. Osoby zajmujące się bezpieczeństwem IT dbają m.in. o to, aby określone informacje nie były dostępne dla niepowołanych osób. Specjalista ds. bezpieczeństwa IT musi dobrze znać system informatyczny przedsiębiorstwa i kontrolować jego działanie. W tym celu konieczne jest opracowywanie i wdrażanie stosownych procedur.

3. * *Inżynierowie kontroli jakości

Do zadań specjalisty ds. kontroli jakości należy zapewnienie określonych standardów produkcji. Inżynierowie zajmują się również weryfikacją reklamacji klientów i prowadzą działania korygujące. Do obowiązków kontrolerów jakości należy także szkolenie pracowników w zakresie norm jakości.

4. * *Specjaliści z różnych dziedzin władający językami obcymi

Biegła znajomość języków obcych, a także posiadanie wiedzy specjalistycznej – to czynniki, które korzystnie wpływają na sytuację pracownika. Specjalista władający językami może podejmować pracę w zagranicznych przedsiębiorstwach.

5. * *Project managerowie

Praca w wielu firmach polega na realizacji konkretnych projektów. Aby działania przebiegały sprawnie i terminowo, konieczne jest profesjonalne zarządzanie zespołem. Do zadań project managera należy również tworzenie i wdrażanie strategii, opracowywanie biznesplanów, budżetowanie czy prowadzenie negocjacji z przedsiębiorstwami współpracującymi.

6. * *HR business partnerzy

Osoba zatrudniona na stanowisku HR business partnera odpowiada m.in. za współpracę z zarządem firmy w zakresie tworzenia kultury organizacyjnej oraz budowania sprawnych kanałów komunikacyjnych w przedsiębiorstwie. Do jej zadań należy także czuwanie nad realizacją wskaźników wynikających z prawa pracy oraz wdrażanie rozwiązań optymalizujących działania w firmie (np. okresowa ocena pracowników).

7. * *Key account managerowie

Na KAM-ie spoczywa odpowiedzialność za budowanie i utrzymywanie relacji z najważniejszymi klientami przedsiębiorstwa. Inne zadania, jakie musi realizować kierownik ds. kluczowych klientów, to prowadzenie negocjacji, doradzanie kontrahentom, przygotowywanie umów i czuwanie nad właściwym przebiegiem ich realizacji.

8. * *Specjaliści ds. employer brandingu

Osoba zajmująca się employer brandingiem kształtuje wizerunek pracodawcy w firmie oraz na zewnątrz. Do jej zadań należy m.in. przygotowywanie oraz przeprowadzanie kampanii wizerunkowych wśród studentów i absolwentów oraz współpraca z partnerami biznesowymi i działem HR.

9. * *Specjaliści ds. e-commerce

Osoba zajmująca się handlem internetowym koordynuje procesy związane z dystrybucją produktów i usług na pośrednictwem Internetu oraz urządzeń elektronicznych. Do jej zadań należy również wdrażanie i obsługa systemów sprzedaży, a także zapewnianie wsparcia technicznego klientom firmy.

10. * *Kontrolerzy finansowi

Kontroler ocenia funkcjonowanie działu księgowości, m.in. poprzez weryfikację sprawozdań finansowych pod kątem zgodności z prawem oraz z wewnętrznymi regulacjami firmy. Do zadań osoby na tym stanowisku należy także uczestnictwo w planowaniu polityki kredytowej przedsiębiorstwa. O posadę kontrolera finansowego mogą ubiegać się absolwenci kierunków ekonomicznych, a szczególnie osoby, które ukończyły finanse i rachunkowość.

wiadomości managera
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
romina
5 lata temu
Z moimi kwalifikacjami zostałam królową konserwacji powierzchni płaskich jak to pięknie nazywają w wykazie zawodów. Pracuję w Impelu, ale ta robota ma wiele zalet nie stresuje ....
wacek
5 lata temu
Niestety nie łapię się na te wskazane zawody, to skutki szkolnego bumelanctwa, samokrytycznie po latach przyznaję moja wina. ostatnio namierzyłem oferty zagraniczne przez Otto, wiadomo nie będę mieszkał w 5 gwiazdkach ani zarządzał firmą może łopatą lub szuflą. Nauka. Taka saytuacja.
Obserwator
5 lata temu
Czy naprawdę nie ma polskich nazw na stanowiska typu "HR business partnerzy" ?
Polok
5 lata temu
Najlepiej płatne zawody - to polityk i złodziej