Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netguru przejmuje ekspertów z Vorm. Globalna Polska marka rośnie w siłę

0
Podziel się:

Choć Netguru informuje o transferze dopiero pod koniec roku to kluczowi product designerzy i developerzy z Vrom dołączą do nowego zespołu jeszcze w 2017 r. Firmy nie ujawniają szczegółów transakcji.

Netguru świadczy usługi dla startupów i firm z listy Fortune 500 i 188.
Netguru świadczy usługi dla startupów i firm z listy Fortune 500 i 188. (ESB Professional, Shutterstock)
bELgkWUl

- To świetni eksperci, którzy wniosą wiele do naszego zespołu, uzupełniając go doświadczeniem z bardzo perspektywicznej branży IoT. Zawsze uważnie patrzyliśmy na to, co robi zespół Vorm - teraz cieszymy się, że są z nami na pokładzie - mówi Wiktor Schmidt, CEO Netguru.

Netguru świadczy usługi dla startupów i firm z listy Fortune 500 i 188. Ta poznańska firma jest najszybciej rosnąca firma w Europie według rankingu "Financial Times". Globalna polska firma pracuje między innymi dla Babbel, Helpling czy GlobalWebIndex.

Zobacz także: Polska firma ma szansę, by podbić zagraniczne rynki. Ma wsparcie jednego z najbogatszych Polaków
bELgkWUn

Według Barta Zimnego, CEO Vorm zarówno skala działania Netguru jak i zagraniczne trendy wskazują, że połączenie sił jest naturalnym kierunkiem rozwoju w tej branży. Vorm stała m.in. za takimi projektami jak inteligentny portfel Woolet czy Lovely - nakładka podpowiadająca, jak poprawić doznania seksualne.

Z kolei Netguru w 2015 r. powołał dedykowany zespół digital product design, który pod przewodnictwem Mateusza Czajki szybko zdobył pozycję jednego ze światowych liderów. Na liście klientów Netguru pojawili się wtedy IKEA, VW czy Payback.

Obecnie zespół product design to ponad 30 specjalistów. Po transakcji cały zespół Netguru będzie liczył już prawie 300 ekspertów.

bELgkWUt

Włączenie Vorm do Netguru zgodnie z zapowiedziami tej drugiej firmy może być dopiero początkiem podobnych transakcji . Jak przekonuje Wiktor Schmidt spółka obserwuje rynek z uwagą i nie wyklucza wsparcia organicznego rozwoju akwizycjami w Polsce i regionie.

bELgkWUO
najważniejsze
wiadomości managera
KOMENTARZE
(0)