Notowania

zarobki
29.04.2016 10:12

O tej firmie słyszeli nieliczni, ale jej prezes zarobił więcej niż szef Google

Firma biotechnologiczna NantKwest, poszukująca niekonwencjonalnych metod walki z rakiem, wypłaciła swojemu prezesowi za 2015 r. prawie 148 mln USD - donosi CNN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Prezes NantKwest i jej główny udziałowiec, Patrick Soon-Shiong, otrzymał za 2015 r. wynagrodzenie, na które złożyły się opcje akcyjne o wartości 132,2 mln USD i przydział udziałów o wartości 15 mln USD. Dla porównania - szef Google Sundar Pichai za ubiegły rok (będący jego pierwszym rokiem pracy dla technologicznego giganta) dostał 100,5 mln USD.

W oświadczeniu przesłanym CNN spółka NanKwest poinformowała, że zasadnicze wynagrodzenie Patricka Soon-Shionga wynosi... 1 USD. Opcje akcyjne i przydział udziałów mają natomiast być nagrodą za strategiczne działania podjęte przez firmę w ubiegłym roku.

W lipcu 2015 r. NantKwest weszła na giełdę jako najwyżej wyceniana w historii spółka biotechnologiczna w dniu debiutu (jej wartość szacowana była wówczas na 2,6 mld USD). Misją firmy jest poszukiwanie metod walki z nowotworami i innymi chorobami za pomocą stymulacji naturalnych sił obronnych organizmu - do dzisiaj jednak przedsiębiorstwo nie może się pochwalić ani jednym lekiem dopuszczonym do obrotu, a w IV kw. 2015 r. jego zysk ze sprzedaży wyniósł zaledwie 14 mln USD.

64-letni Patrick Soon-Shiong z zawodu jest chirurgiem. Forbes wycenia jego majątek na 12,1 mld USD. Swoją fortunę zawdzięcza głównie stworzeniu leku Abraxane, stosowanego u pacjentów cierpiących na przerzutowe nowotwory piersi i trzustki.

Biznesmen jest też współwłaścicielem drużyny koszykarskiej Los Angeles Lakers.

Tagi: zarobki, ludzie, manager, najważniejsze, wiadomości managera
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz