Notowania

business news
11.12.2015 12:55

Odchodzi szef Biedronki. Pedro Pereira da Silva żegna się ze swoją funkcją

Twórca sukcesu polskich sklepów Biedronka odchodzi. Pedro Pereira da Silva został odwołany ze stanowiska. Zastąpi go Luis Araujo. To dotychczasowy szef supermarketów Pingo Doce, także należących do Jeronimo Martins.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR TRACZ/REPORTER)

Twórca sukcesu polskich sklepów Biedronka Pedro Pereira da Silva odchodzi. Na stanowisku szefa dyrektora generalnego sieci zastąpi go Luis Araujo. To dotychczasowy szef supermarketów Pingo Doce, także należących do Jeronimo Martins.

Pedro Pereira da Silva z krótką przerwą pracował w Polsce przez 15 lat. To on odpowiadał za gigantyczny sukces dyskontu, który obecnie jest największą sieci detaliczną w naszym kraju i trzecią firmy pod względem przychodów w ogóle.

Przez kilka lat od 2010 roku zastępował go w zarządzaniu Biedronką polski menadżer Tomasz Suchański, ale gdy sieć dostała zadyszki da Silva wrócił na stanowisko i wyprowadził ją na prostą. Teraz całkowicie odchodzi z Jeronimo Martins, do której oprócz Biedronki należy też sieć drogerii Hebe oraz portugalskie sklepy Pingo Doce i Recheio.

- Po 15 latach spędzonych w Polsce i kluczowym wkładzie w osiągnięcie przez sieć Biedronka pozycji wiodącej na rynku, z której jesteśmy dumni, Pedro Pereira da Silva odchodzi z Grupy JM, do której dołączył 25 lat temu jako Management Trainee, by poświęcić się nowym wyzwaniom zawodowym - podano w komunikacie prasowym.

Za "wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią" poprzedni prezydent Bronisław Komorowski przyznał mu Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej V klasy. Pedro Pereira da Silva przyjął go ostatecznie z rąk Grzegorza Schetyny, po tym gdy wiele środowisk zaczęło krytykować pomysł wręczenia Portugalczykowi medalu. Wypominano mu wyzysk pracowników oraz polskich firm, do jakiego dochodziło za jego rządów w dyskoncie.

Pedro Pereira da Silvę w Polsce na stanowisku dyrektora generalnego zastąpić ma 1 stycznia 2016 roku Luis Araujo. Od blisko czterech lat szefował on sieci supermarketów Pingo Doce w Portugalii, które także należą do Jeronimo Martins. Wcześniej piastował funkcje szefa IT i marketingu w innych spółkach tej firmy.

Na informację o odejściu da Silvy ze stanowiska negatywnie zareagowała giełda. Po godzinie 13 akcje Jeronimo Martins traciły ponad 3,5 proc.

Tagi: business news, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, wiadomości managera, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz