Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Odwołany prezes stadniny w Janowie Podlaskim kupiony przez szejka

Odwołany prezes stadniny w Janowie Podlaskim kupiony przez szejka

Fot. EAST NEWS
Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała go dokładnie rok temu ze stanowiska prezesa słynnej polskiej stadniny koni w Janowie Podlaskim, a dziś Marek Trela jest menadżerem stadniny koni w Emiratach Arabskich i pracuje dla szejka Sultana bin Zayeda Al Nahyana.

Odwołanie prezesów w Janowie Podlaskim i Michałowie Marka Treli oraz Jerzego Białoboka przez Agencję Nieruchomości Rolnych wywołało potężne kontrowersje w kraju. Hodowcy koni nie pozostawili na decyzji rządu suchej nitki. Zmiany w państwowych stadninach "godzą w podstawy polskiej hodowli koni arabskich" - głosiła rezolucja Związku Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, o czym szczegółowo informowaliśmy.

Oficjalnie powodem odwołania był "brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi arabskimi". To kontrastuje z faktem, że Trela na krótko przed tym został doceniony przez światowe gremium.Na początku lutego 2016 roku powołano go na stanowisko wiceprzewodniczącego Światowej Organizacji Konia Arabskiego (WAHO). Natomiast stadnina, którą kierował przez prawie 16 lat, została tydzień temu wyróżniona w konkursie "Gazele Biznesu" prowadzonym przez "Puls Biznesu" jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm, o czym również pisaliśmy w WP money.

Dziś, jak donosi Dziennik Wschodni, Trela jest menadżerem stadniny koni w Emiratach Arabskich i pracuje dla szejka Sultana bin Zayeda Al Nahyana. Jeszcze w styczniu tego roku inny z arabskich szejków Hamad Al Thani Al Rayyan, właściciel stajni w Katarze, chciał zwabić do siebie obu byłych prezesów z polski – Trelę i Białoboka. Przeczytasz o tym w WP money.

To potwierdza, jaką renomą cieszyli się polscy hodowcy. Obecny pracodawca Treli - Sultan bin Zayed Al Nahyan, jak podje Dziennik - pochodzi jednego z bardziej wpływowych i najbogatszych rodów w Emiratach Arabskich, w przeszłości był wicepremierem ZEA, a obecnie zasiada w wielu państwowych spółkach.

Marek Trela wciąż walczy o przywrócenie do pracy. Jego sprawa toczy się w sądzie w Białej Podlaskiej Jednak, jak podaje Dziennik Wschodni, były prezes stadniny, to już tylko „kwestia honoru”. Nie bierze już pod uwagę ewentualnego powrotu do Janowa.

Czytaj także
Polecane galerie
Adolf Stalin.
2017-06-04 01:29
Gratuluje Panu Prezesowi lepszej pracy.
zz
2017-02-20 14:18
zatrudnili go bo byl profesjonalistą - a wy wypisujecie bzdury w komentarzach
Zdzicho
2017-02-08 12:13
Cwaniak,który spijał śmietankę po poprzednikach,specjalista od płukania kobył na maksa. szejk zweryfikuje jego prawdziwe umiejętności.
Pokaż wszystkie komentarze (547)