Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trela
04.02.2017 15:58

Odwołany prezes stadniny w Janowie Podlaskim kupiony przez szejka

Marek Trela jest menadżerem stadniny koni w Emiratach Arabskich i pracuje dla szejka Sultana bin Zayeda Al Nahyana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Agencja Nieruchomości Rolnych odwołała go dokładnie rok temu ze stanowiska prezesa słynnej polskiej stadniny koni w Janowie Podlaskim, a dziś Marek Trela jest menadżerem stadniny koni w Emiratach Arabskich i pracuje dla szejka Sultana bin Zayeda Al Nahyana.

Odwołanie prezesów w Janowie Podlaskim i Michałowie Marka Treli oraz Jerzego Białoboka przez Agencję Nieruchomości Rolnych wywołało potężne kontrowersje w kraju. Hodowcy koni nie pozostawili na decyzji rządu suchej nitki. Zmiany w państwowych stadninach "godzą w podstawy polskiej hodowli koni arabskich" - głosiła rezolucja Związku Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, o czym szczegółowo informowaliśmy.

Oficjalnie powodem odwołaniabył "brak odpowiedniego nadzoru hodowlano-weterynaryjnego nad końmi arabskimi". To kontrastuje z faktem, że Trela na krótko przed tym został doceniony przez światowe gremium.

Na początku lutego 2016 roku powołano go na stanowisko wiceprzewodniczącego Światowej Organizacji Konia Arabskiego (WAHO). Natomiast stadnina, którą kierował przez prawie 16 lat, została tydzień temu wyróżniona w konkursie "Gazele Biznesu" prowadzonym przez "Puls Biznesu" jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm, o czym również pisaliśmy w WP money.

Dziś, jak donosi Dziennik Wschodni, Trela jest menadżerem stadniny koni w Emiratach Arabskich i pracuje dla szejka Sultana bin Zayeda Al Nahyana. Jeszcze w styczniu tego roku inny z arabskich szejków Hamad Al Thani Al Rayyan, właściciel stajni w Katarze, chciał zwabić do siebie obu byłych prezesów z polski – Trelę i Białoboka. Przeczytasz o tym w WP money.

To potwierdza, jaką renomą cieszyli się polscy hodowcy. Obecny pracodawca Treli - Sultan bin Zayed Al Nahyan, jak podje Dziennik - pochodzi jednego z bardziej wpływowych i najbogatszych rodów w Emiratach Arabskich, w przeszłości był wicepremierem ZEA, a obecnie zasiada w wielu państwowych spółkach.

Marek Trela wciąż walczy o przywrócenie do pracy. Jego sprawa toczy się w sądzie w Białej Podlaskiej Jednak, jak podaje Dziennik Wschodni, były prezes stadniny, to już tylko „kwestia honoru”. Nie bierze już pod uwagę ewentualnego powrotu do Janowa.

Tagi: trela, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2017

IrekLewactwo sprzedaje wszystko nawet siebie.

05-02-2017

życzliwypracował już wiele lat w interesie obcych

04-02-2017

TubylecDlaczego kupiony? Podjął pracę (i to dobrze płatną) u kogoś, kto docenia profesjonalizm. Dziś osoba nie jest przywiązania do ziemi i może wyjechać … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (547)