Notowania

Totalizator Sportowy ma nowego prezesa

- Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego na wczorajszym posiedzeniu wybrała pana Olgierda Cieślika na kolejną kadencję prezesa spółki - poinformował przewodniczący rady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Totalizator Sportowy)

Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego ponownie wybrała Olgierda Cieślika na prezesa spółki - poinformował w środę szef rady nadzorczej Totalizatora Piotr Kwiecień.

- Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego na wczorajszym posiedzeniu wybrała pana Olgierda Cieślika na kolejną kadencję prezesa spółki - poinformował przewodniczący RN.

RN Totalizatora Sportowego ogłosiła konkurs na funkcje prezesa i członków zarządu odpowiedzialnych za sprzedaż, produkty i marketing oraz za finanse i inwestycje. Aplikację złożyło ok. 30 chętnych, w tym cały dotychczasowy zarząd.

Kandydatów przesłuchano 16 maja, a następne przesłuchanie ma się odbyć 26 maja.

- Postępowanie konkursowe na dwóch członków zarządu nadal trwa; rozmowy z kandydatami będą kontynuowane 26 maja - powiedział Piotr Kwiecień.

Rada nadzorcza Totalizatora Sportowego od lutego do połowy marca br. prowadziła konkurs na prezesa firmy, kiedy to rezygnację z pełnionej funkcji złożył Łukasz Łazarewicz. Kierował on spółką przez 10 miesięcy. Konkurs zakończył się wyborem Olgierda Cieślika na prezesa spółki; funkcję tę objął on 20 marca.

Jak tłumaczył wcześniej szef Rady Nadzorczej spółki, "z chwilą odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego rok obrachunkowy 2016, kończy się kadencja wszystkich organów spółki Totalizatora Sportowego, najpóźniej do 30 czerwca 2017". - W związku z powyższym, ogłoszenie rady nadzorczej spółki Totalizator Sportowy o konkursie na trzy stanowiska dotyczy objęcia mandatów w zarządzie na kadencję zaczynającą się na przełomie czerwca/lipca 2017 r. - mówił wówczas.

W ogłoszeniu napisano, że w przypadku ubiegania się o stanowisko prezesa, czy członka zarządu spółki przez kandydata, który pełnił już funkcję prezesa lub członka zarządu spółki, "Rada Nadzorcza oceniając przydatność kandydata, dokona oceny jego działalności za okres pełnionej funkcji, biorąc pod uwagę sposób wykonywania obowiązków, efekty podejmowanych czynności oraz ocenę wykonywania obowiązków dokonaną przez Zgromadzenie Wspólników".

Członkami zarządu są: Radosław Śmigulski, Cezary Godziuk i Grzegorz Sołtysiński.

Jeszcze wcześniej prezesem Totalizatora Sportowego był Wojciech Szpil, który został odwołany w ubiegłym roku w marcu. Szpil kierował spółką niecałe 4 lata, od czasów rządu Donalda Tuska.

Tagi: totalizator sportowy, ludzie, manager, najważniejsze, wiadomości managera
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-05-2017

TesterTeraz już z imienia i nazwiska wiemy kto co miesiąc wygrywa w "LOTTO" ;)

17-05-2017

hORnETKolejny członek "partii panów" i ludzkiego prezesa i to jego jedyna kompetencja.

17-05-2017

asss3456878909ale wygrane 1 stopnia spadają jak i kumulacje spadają w zawrotnym tempie wiec co ten Cieslik zrobił? no pytam co?

Rozwiń komentarze (5)