Paczkomaty rządzą. Połowa internautów korzysta z usług InPostu

Paczkomaty rządzą. Połowa internautów korzysta z usług InPostu

Firma dysponuje siecią ponad 3,5 tys. Paczkomatów, a do końca roku ma powstać tysiąc kolejnych Fot. Wlodzimierz Wasyluk/East News
Firma dysponuje siecią ponad 3,5 tys. Paczkomatów, a do końca roku ma powstać tysiąc kolejnych
InPost przebił Pocztę Polską. W ciągu ostatnich 3 miesięcy, aż 62 proc. internautów odebrało tam paczkę w Paczkomacie. Kurier tej firmy przyniósł paczki 36 proc. klientów e-sklepów i platform zakupowych - wynika z badań Kantar TNS.

- Tak wysoki wynik korzystania z usług plasuje InPost niemal na równi z dwiema czołowymi firmami kurierskimi i powyżej Poczty Polskiej - zaznaczył Rafał Brzoska, prezes InPost.

Czytaj również: Rafał Brzoska w money.pl: Prawnicy chcieli upadłości całego Integera. Dziś mam 3 tysiące Paczkomatów

Jak przekonuje to efekt inwestowania w innowacje. W sumie 250 mln zł ma zostać przeznacznych w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich w 2018 roku.

- Niemal wszyscy internauci przynajmniej słyszeli o usłudze Paczkomatów InPost, a aż 2/3 z nich odebrało za ich pośrednictwem paczkę w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Większość osób korzystających z paczkomatów jest skłonna polecić tę usługę - wskaźnik NPS jest wysoki zarówno wśród osób wysyłających, jak i odbierających paczki w ten sposób. Osoby, które wysyłały paczki, najwyżej oceniają możliwość wyboru paczkomatu w dogodnym miejscu oraz dostępność Paczkomatów przez całą dobę -podkreślił Brzoska.

Firma dysponuje siecią ponad 3,5 tys. Paczkomatów w całej Polsce, a do końca roku ma powstać tysiąc kolejnych.

Rafał Brzoska o coacherach: Nie wierzę w nich

 


 

W okresie styczeń - maj 2018 roku InPost dostarczył 30 mln przesyłek, czyli o 42,2 proc. więcej rok do roku - w tym Paczkomaty notowały wzrost o 41,2 proc., a kurier InPost o 43,4 proc., - informuje firma.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

inpost, handel detaliczny, integer, paczkomaty, rafał brzoska, bezpieczny list
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
:-)
2018-10-13 07:04
Paczkomaty są SUPER :-)
Marcel
2018-08-18 18:51
Ja nie korzystam - uważam, że przesyłki kurierskie mimo wszystko rządzą. Jak mam ją nadać, korzystam z Sendit. Jest dla mnie niekwestionowanym liderem jeśli mowa o brokerach kurierskich (przesyłki w Sendit są niedrogie, dochodzą na czas).
Radek
2018-07-27 15:31
W placówkach PP za to ładny wybór dewocjonaliów.....
Pokaż wszystkie komentarze (5)