Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Afera Getback. Piotr Osiecki zrezygnował z funkcji przewodniczącego RN Altus TFI

3
Podziel się:

Warszawa, 31.08.2018 (ISBnews) - Piotr Osiecki złożył dziś rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) ze skutkiem od 31 sierpnia br., podała spółka. Altus wskazał, że wnioskuje z informacji prasowych, iż zatrzymany został przewodniczący RN oraz jeden z obecnych wiceprezesów spółki zależnej wobec Altus TFI, tj. spółki Rockbridge Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Afera Getback. Piotr Osiecki zrezygnował z funkcji przewodniczącego RN Altus TFI
(ALTUS TFI)

Piotr Osiecki złożył dziś rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Altus wskazał, że wnioskuje z informacji prasowych, iż zatrzymany został przewodniczący RN oraz jeden z obecnych wiceprezesów spółki zależnej wobec Altus TFI, tj. spółki Rockbridge Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

"Altus TFI na podstawie informacji prasowych uzyskał informację o zatrzymaniu na polecenie prokuratury byłego prezesa zarządu oraz byłego członka zarządu spółki. Na podstawie niniejszych informacji spółka wnioskuje, iż zatrzymany został przewodniczący rady nadzorczej spółki oraz jeden z obecnych wiceprezesów spółki zależnej wobec Altus TFI, tj. spółki Rockbridge Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A." - czytamy w komunikacie firmy.

Z informacji prasowych wynika, iż zatrzymanie ma związek z transakcją sprzedaży spółce Getback S.A. przez fundusze inwestycyjne zarządzane przez spółkę akcji spółki EGB Investments S.A., podano także.

W dzisiejszym komunikacie CBA podało, że w wyniku działań warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Prokuratury Regionalnej w Warszawie, zatrzymało kolejne dwie osoby do śledztwa związanego z GetBack. Spółka kupiła za ponad 207 mln zł akcje innej giełdowej spółki, których wartość była wielokrotnie zawyżona. Operat szacunkowy wykazał, że były one warte jedynie 28 mln zł.

W sierpniu 2017 GetBack nabył od funduszy zarządzanych przez Altus TFI ok. 99,38 proc. akcji EGB Investments za 207,57 mln zł. Pod koniec ub.r. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej dokonał wpisu do rejestru przedsiębiorców połączenia GetBack z EGB Investments.

W maju br. Komisja Nadzoru Finansowej (KNF) podała, że transakcja przejęcia przez GetBack za 209 mln zł spółki EGB Investments nie przyniesie przyszłych korzyści ekonomicznych i niezbędny jest odpis aktualizujący w skonsolidowanych aktywach.

W lipcu br. Altus TFI wezwało GetBack w restrukturyzacji do rozwiązania (za porozumieniem) umowy sprzedaży akcji spółki EGB Investments, umowy ramowej na świadczenie usług obsługi portfeli inwestycyjnych, przy jednoczesnym zwrocie i rozliczeniu wszystkich wzajemnych świadczeń związanych z wykonaniem tych umów i porozumień.

Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
sssss
4 lata temu
BRAWO ZIOBRO!
cccc
4 lata temu
kolejny kombinator ucieka z pod kosy
Wąsacz
4 lata temu
Hiena Jedynym sposobem jest kryminał