Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

PKP Cargo wciąż bez prezesa. Kandydaci mają więcej czasu

9
Podziel się:

Największy polski kolejowy przewoźnik towarowy wciąż nie ma prezesa. Rada Nadzorcza PKP Cargo po raz kolejny powołała osobę, która będzie pełniła obowiązki prezesa.

Prezes PKP zarządza też PKP Cargo
Prezes PKP zarządza też PKP Cargo (Piotr Korczak/REPORTER)

PKP Cargo informuje, że do 26 marca osobą pełniącą obowiązki prezesa spółki będzie Krzysztof Mamiński. Ten sam, który od marca ubiegłego roku jest prezesem PKP S.A., a od 26 października pełni obowiązki prezesa PKP Cargo.

Zobacz także: Zobacz też, kiedy Pendolino przyspieszy na polskich torach:

Decyzja rady nadzorczej to m.in. efekt wydłużenia terminu na składanie zgłoszeń kandydatów na stanowiska prezesa oraz członka zarządu PKP Cargo. 5 stycznia zdecydowano, że chętni do pracy będą mieli czas 8 lutego do godz. 10.00.

Mamiński na różnych stanowiskach w firmach kolejowych pracował od roku 1976. W latach 90. zaangażował się w działalność związkową – był m.in. członkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz przewodniczącym Sekcji Krajowej Kolejarzy i Sekretariatu Transportowców. Do zarządu PKP po raz pierwszy wszedł w 1998 r.

Przez niespełna rok pracował także jako prezes Przewozów Regionalnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Analityk
6 lat temu
Najpierw wywalił wieloletnich kolejarzy Cargo z zarządu, a teraz sobie przedłużył urząd o kolejny termin żeby konto się zgadzało. Ten to jest pajac dopiero. Szkoda że władza, która jest udziałowcem Cargo na takie coś pozwala.
Siedlecki esd...
6 lat temu
Człowiek sukcesu tysiąclecia! Zastał kolej żelazną, zostawi drewnianą. A gdzie te 464 dworcy?!
Basia Mistrzu
6 lat temu
Krzysiu, może Podleśkową wsadź na to stanowisko! Tylko sprawdź najpierw jej papiery zanim uchwalisz uchwałę. Żeby nie było ryfy jak przy radzie nadzorczej PKP Budownictwo /Utrzymanie.
Kucharz z bar...
6 lat temu
Ale elegancki zestaw odpustowy krawat i poszetka. Pewnie i majtki ma w tych samych barwach.
Maszynista EN...
6 lat temu
Związkowiec z przerośniętym ego, co niszczy ludzi.