PKP Cargo wciąż bez prezesa. Kandydaci mają więcej czasu

PKP Cargo wciąż bez prezesa. Kandydaci mają więcej czasu

Prezes PKP zarządza też PKP Cargo Fot. Piotr Korczak/REPORTER
Prezes PKP zarządza też PKP Cargo

PKP Cargo informuje, że do 26 marca osobą pełniącą obowiązki prezesa spółki będzie Krzysztof Mamiński. Ten sam, który od marca ubiegłego roku jest prezesem PKP S.A., a od 26 października pełni obowiązki prezesa PKP Cargo.

Zobacz też, kiedy Pendolino przyspieszy na polskich torach:


 

Decyzja rady nadzorczej to m.in. efekt wydłużenia terminu na składanie zgłoszeń kandydatów na stanowiska prezesa oraz członka zarządu PKP Cargo. 5 stycznia zdecydowano, że chętni do pracy będą mieli czas 8 lutego do godz. 10.00.

Mamiński na różnych stanowiskach w firmach kolejowych pracował od roku 1976. W latach 90. zaangażował się w działalność związkową – był m.in. członkiem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz przewodniczącym Sekcji Krajowej Kolejarzy i Sekretariatu Transportowców. Do zarządu PKP po raz pierwszy wszedł w 1998 r.

Przez niespełna rok pracował także jako prezes Przewozów Regionalnych.

pkp, pkp cargo, mamiński
Czytaj także
Polecane galerie
Analityk
2018-02-19 19:54
Najpierw wywalił wieloletnich kolejarzy Cargo z zarządu, a teraz sobie przedłużył urząd o kolejny termin żeby konto się zgadzało. Ten to jest pajac dopiero. Szkoda że władza, która jest udziałowcem Cargo na takie coś pozwala.
Siedlecki esdip
2018-01-26 12:13
Człowiek sukcesu tysiąclecia! Zastał kolej żelazną, zostawi drewnianą. A gdzie te 464 dworcy?!
Basia Mistrzu
2018-01-26 11:29
Krzysiu, może Podleśkową wsadź na to stanowisko! Tylko sprawdź najpierw jej papiery zanim uchwalisz uchwałę. Żeby nie było ryfy jak przy radzie nadzorczej PKP Budownictwo /Utrzymanie.
Pokaż wszystkie komentarze (9)