Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
play
08.06.2018 08:18

Z Orange do Playa. Harion przejmie władzę miesiąc wcześniej

Poprzedni prezes wprowadził Playa na pierwsze miejsce wśród polskich operatorów komórkowych. Byłemu szefowi egipskiego Orange pozostaje trudne zadanie utrzymania pozycji lidera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jean-Marc Harion / Twitter)
Największy operator komórkowy w Polsce przejął menadżera z egipskiego oddziału Orange

Jean-Marc Harion przejmie obowiązki prezesa zarządu P4 (Play) od Jorgena Bang Jensena już 1 lipca, a nie jak planowano wcześniej 1 sierpnia, poinformowała spółka.

- Jean-Marc Harion został zwolniony z pełnienia obowiązków w Orange Egypt wcześniej, niż zakładano. W związku z tym formalne przejęcie obowiązków prezesa zarządu P4 sp. z o.o., spółki całkowicie zależnej od Play Communications, przez Jean-Marca Hariona od Jorgena Bang Jensena nastąpi 1 lipca 2018 roku.

Zobacz też: Kurdej-Szatan: Nie bałam się łatki "blondynki z Playa"

Jean-Marc Harion pracował dla Orange w pięciu krajach na trzech kontynentach. Był już prezesem spółek francuskiego koncernu na Dominikanie, w Belgii i Egipcie.

Deklaruje, że jest podekscytowany pracą w Polsce, choć będzie miał trudno, bo z pierwszego miejsca na rynku wyżej się zajść nie da. Szoku klimatycznego mieć nie powinien, bo pogoda u nas ostatnio afrykańska.

O zmianie na stanowisku prezesa P4 19 kwietnia spółka informowała już w kwietniu. Poprzedni szef stwierdził, że co miał zrobić, to zrobił i teraz pora na przekazanie sterów komuś innemu. A prowadził Playa od początku, kiedy spółka musiała się mierzyć z trzema ówczesnymi gigantami rynku. W trzecim kwartale ub. roku dochodząc do 14,9 mln kart SIM, spółka stała się liderem z prawie 29 proc. rynku, wyprzedzając właśnie Orange, której obecnie "podbiera" menadżera.

Na koniec marca operator miał 15,18 mln aktywnych kart SIM. W pierwszym kwartale w wyniku migracji, głównie z Orange, Play zyskał 10,6 tys. klientów - Orange stracił 18,6 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: play, telekomunikacja, ply, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2018

wladpolskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore

02-09-2018

strontGratuluję WP informacji i szybkości oraz jej aktualności. Mamy już wrzesień a informacja mówi o zamierzeniach na 1 lipca 2018 roku.Tak, tak tego roku … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)