Z Orange do Playa. Harion przejmie władzę miesiąc wcześniej

Z Orange do Playa. Harion przejmie władzę miesiąc wcześniej

Największy operator komórkowy w Polsce przejął menadżera z egipskiego oddziału Orange Fot. Jean-Marc Harion / Twitter
Największy operator komórkowy w Polsce przejął menadżera z egipskiego oddziału Orange

Poprzedni prezes wprowadził Playa na pierwsze miejsce wśród polskich operatorów komórkowych. Byłemu szefowi egipskiego Orange pozostaje trudne zadanie utrzymania pozycji lidera.

Jean-Marc Harion przejmie obowiązki prezesa zarządu P4 (Play) od Jorgena Bang Jensena już 1 lipca, a nie jak planowano wcześniej 1 sierpnia, poinformowała spółka.

- Jean-Marc Harion został zwolniony z pełnienia obowiązków w Orange Egypt wcześniej, niż zakładano. W związku z tym formalne przejęcie obowiązków prezesa zarządu P4 sp. z o.o., spółki całkowicie zależnej od Play Communications, przez Jean-Marca Hariona od Jorgena Bang Jensena nastąpi 1 lipca 2018 roku.

Zobacz też: Kurdej-Szatan: Nie bałam się łatki "blondynki z Playa"

Jean-Marc Harion pracował dla Orange w pięciu krajach na trzech kontynentach. Był już prezesem spółek francuskiego koncernu na Dominikanie, w Belgii i Egipcie.

Deklaruje, że jest podekscytowany pracą w Polsce, choć będzie miał trudno, bo z pierwszego miejsca na rynku wyżej się zajść nie da. Szoku klimatycznego mieć nie powinien, bo pogoda u nas ostatnio afrykańska.

 

 

O zmianie na stanowisku prezesa P4 19 kwietnia spółka informowała już w kwietniu. Poprzedni szef stwierdził, że co miał zrobić, to zrobił i teraz pora na przekazanie sterów komuś innemu. A prowadził Playa od początku, kiedy spółka musiała się mierzyć z trzema ówczesnymi gigantami rynku. W trzecim kwartale ub. roku dochodząc do 14,9 mln kart SIM, spółka stała się liderem z prawie 29 proc. rynku, wyprzedzając właśnie Orange, której obecnie "podbiera" menadżera.

Na koniec marca operator miał 15,18 mln aktywnych kart SIM. W pierwszym kwartale w wyniku migracji, głównie z Orange, Play zyskał 10,6 tys. klientów - Orange stracił 18,6 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
stront
2018-09-02 10:18
Gratuluję WP informacji i szybkości oraz jej aktualności. Mamy już wrzesień a informacja mówi o zamierzeniach na 1 lipca 2018 roku.Tak, tak tego roku a nie przyszłego. Jesteście jak cygańskie wróżki, a może naczelnym tej internetowej gazetki jest świeżo przybyły z Arabii specjalista od poganiania wielbłądów ?
wlad
2018-06-18 11:12
polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore