Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Zamieńmy dochody na odchody". Polski przedsiębiorca krytykuje podatkowy pomysł PiS

12
Podziel się:
"Zamieńmy dochody na odchody". Polski przedsiębiorca krytykuje podatkowy pomysł PiS
(EY)
bEKxueut

- Likwidacja podatku liniowego i system progresywny powinny zaskutkować zmianą terminu dochody na ODCHODY – napisał na Facebooku Grzegorz Błażewicz, były prezes Interii, dziś właściciel m.in. Salesmanago, największej w Polsce platformy oferującej system do optymalizacji strategii marketingowych. Tak komentuje najnowsze pomysły rządu PiS na zmiany w podatkach.

Jak pisaliśmy w money.pl, reforma podatkowa szykowana przez rząd Beaty Szydło dotknie przede wszystkim przedsiębiorców. Głos Błażewicza to kolejna krytyczna reakcja ze strony polskich biznesmenów, którzy nie chcą, by zwiększyły się ich obciążenia podatkowe. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale część osób sugeruje wyprowadzenie się z firmą do Czech czy Wielkiej Brytanii.

Błażewicz wyjaśnia, że "odchody" to pojęcie stworzone na pamiątkę kwot, które "odejdą", a które przedsiębiorcy zainwestowali w rozwój swoich firm, nowych przedsięwzięć i zatrudnienie pracowników.

bEKxueuv

Przypomnijmy, że rząd chce od 2018 r. zlikwidować 19-procentowy podatek liniowy dla przedsiębiorców. To oznacza zmiany dla niemal 500 tys. polskich przedsiębiorców - dla większości te zmiany będą oznaczać podwyżki podatków.

- Przy założeniu, że rząd po prostu likwiduje stawkę liniową, nie dokonując żadnych innych zmian, opodatkowanie przedsiębiorców rozliczających się liniowo w niektórych przypadkach wzrosłoby o jedną trzecią – wylicza Tax Care.

"To kiedy przedsiębiorcy wychodzą na ulicę?" – zachęca biznesmen. "Na formę protestu proponuje blokadę wszystkich miast naszymi bentleyami i rollsroycami" – dodaje.

Grzegorz Błażewicz to były prezes Interii, związany wcześniej również z Comarchem. Rzucił jednak korporacje i postawił na własny biznes. W 2008 roku założył firmę Benhauer, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania do marketingu. To również on stoi za spółką SalesManago – to jeden z pierwszych w Europie systemów marketing automation i największa w Polsce platforma tego typu. Jego klientami są największe w Polsce sklepy internetowe, sieci handlowe i usługowe m.in. Komputronik, Yves Rocher, Rainbow Tours, Travelplanet, Jean Louis David oraz banki.

bEKxueuW
najważniejsze
wiadomości managera
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
wściekły
5 lata temu
Czy ktoś pomyślał o tym że jak ktoś prowadzi jednoosobową działalność jako osoba fizyczna podczas choroby nie wolno mu wystawić faktury, nic sprzedać nawet nie wolno mu przyjechać do firmy bo zus może nałożyć karę i kazać zwrócić zasiłek chorobowy. Zgodnie z przepisami trzeba zamknąć firmę na okres chorobowego. Po wypadku 3 m-ce leżałem przykuty do łóżka. Uratowała mnie nadwyżka finansowa którą zbudowałem rozliczając się liniowo. Kontrahenci rozumieli moja sytuacje i wrócili jak wyzdrowiałem. Rzygać mi się chce jak słucham pier....a o strategii rozwoju i innych ch....ach a drugą łapą sięgają do kieszeni ludzi którzy muszą się martwić co będzie jak koniunktura się odwróci, jak spłacić kredyt obrotowy itd. po to aby sfinansować swoje populistyczne pierdu pierdu.
antysyf
5 lata temu
Bo człowiek ma głowę i wie co robi. Rząd to tylko podskakujące koniki polne starające się za wszelka cenę pozostać przy korycie i to bez względu na to kto tak jest. Przedsiębiorcy prawdopodobnie na ulice nie wyjdą ale niech nikt nie myśli że z tego podatki cokolwiek wpadnie do kasy państwa czy kolesi bo na pewno tak nie będzie .Będzie tak że polskie firmy które rząd chce ukarać i okraść nie będą inwestować ,będą tracone miejsca pracy, a wiele się przeprowadzi za granicę, te które już kooperują przejdą tam i tam będą płacić podatki. Firmy się zaczną dzielić na małe sektory ,nie będzie podatków,rozwoju,pieniędzy,zatrudnienia a polska gospodarka zacznie upadać. To pewne . Wolacy powinni się zapytać jak to funkcjonuje zanim zaczną mieszać, kłamać i okradać POLSKICH twórców PKB.
Boguś
5 lata temu
Niezasadne przywileje trzeba obowiązkowo ukrócić! Jeżeli PIS sobie z tym nie poradzi musi zrobić to następna ekipa po wyborach.
bEKxueuX
T.
5 lata temu
Co by PiS nie zrobił to wszystko jest złe. Nawet, gdyby rząd PiS-u sprezentował każdemu obywatelowi sztabkę złota to znajdą się tacy co będą krytykować PiS , że rogi sztabki są zaokrąglone.
Grzegorz
5 lata temu
Cały czas mam wrażenie czy leci z nami pilot. Czysty komunistyczny populizm bo łatwiej ludziom wmówic ze zabiera sie bogatym a tak naprawde na ten moment wiele osób wstrzymuje decyzje co do inwestycji bo tresc medialnego przekazu jest nie do przyjecia a przedsiebiorcy musza miec nadwyzki finansowe n.p na inwestycje wdrozenia czy zwiększające srodki własne powodujace poprawe płynnosci finansowej a dochód jest tylko fiskalnym wyliczeniem należnego podatkuI tak kilka aspektów dochodu przy prowadzeniu działalnosci to min. 1. dochód nie jest równy posiadanym zasobom finansowym bo jest tylko wyliczeniem wyniku fiskalnego z którego wyłaczone są n.p amortyzacje rozciagnięte w czasie (od 3 do 50 lat np w nieruchomosci )które finansuje się z zysków po opodatkowaniu czy wiele wydatków które nie podlegają mozliwości wpisania w pozycję kosztów . 2. Nie bez znaczenia jest fakt że najwiekszą bolaczka sa zatory płatnicze a najgorszym płatnikiem Skarb Państwa jak równiez nieskutecznosć windykacji oraz brak regulacji prawnych dotyczących eliminacji z rynku nieuczciwych podmiotów. Na tem moment przyszły rok może byc hossą w zakresie przekształcen w spółki kapitałowe , i na pewno nie z pazernosci ale aby przetrwac i sie rozwijac.