Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polak został jednym z szefów amerykańskiego koncernu

0
Podziel się:

Dariusz Adamczyk został dyrektorem ds. operacyjnych (COO) w amerykańskim gigancie Honeywell.

Polak został jednym z szefów amerykańskiego koncernu
bEISCqmZ

Polak Dariusz Adamczyk został dyrektorem ds. operacyjnych (COO) w amerykańskim gigancie Honeywell - informuje spółka. Będzie podlegał bezpośrednio prezesowi Dave'owi Cote, razem z nim ma pracować nad rentownym rozwojem działalności. Założona w 1906 roku firma z siedzibą w Morristown w stanie New Jersey działa w branży automatyki.

50-letni Adamczyk pracuje w Honeywell od 8 lat, poprzednio zatrudniony był na stanowisku prezesa jednej ze spółek wchodzących w skład koncernu, Honeywell Performance Materials and Technologies.

- Honeywell ma niezwykłe szczęście, że dysponuje tak szerokim i utalentowanym zespołem - powiedział cytowany w komunikacie Dave Cote.

bEISCqnb

- Jestem przekonany, że Dariusz jako COO będzie potrafił wywrzeć wpływ i ściśle współpracować z zespołem kierowniczym firmy Honeywell, rozwijać firmę, realizować nasze plany strategiczne i budować wartość dla akcjonariuszy i klientów – stwierdził dodał.

Dariusz Adamczyk urodził się w Polsce i wyemigrował do USA w wieku 11 lat. Nie znał wtedy języka angielskiego. Studiował na Michigan State University, na Syracuse University i na Harvardzie, gdzie ukończył studia M.B.A. Rozpoczął karierę zawodową w General Electrics jako inżynier elektrotechnik, pracował jako Senior Associate w firmie Booz Allen Hamilton, globalnej firmie konsultingowej zajmującej się zagadnieniami technologicznymi i strategicznymi.

Adamczyk zajmował też szereg stanowisk kierowniczych w firmie Ingersoll Rand. Był dyrektorem Grupy Air Solutions, szefem segmentu Heavy Industrial Business oraz pionu Rozwoju Biznesu i E-Handlu.

Honeywell jest spółką z rankingu Fortune 100. Dostarcza produkty i świadczy usługi związane z przemysłem lotniczym i kosmicznym, technologiami sterowania budynkami, nieruchomościami mieszkaniowymi i zakładami przemysłowymi, turbosprężarkami oraz materiałami o wysokiej wytrzymałości.

bEISCqnh
bEISCqnC
najważniejsze
wiadomości managera
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)