Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Polimeks-Mostostal z nowym zarządem. Krzysztof Figat pozostaje prezesem

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała zarząd kolejnej, XIII kadencji. Krzysztof Figat, który od maja kieruje Polimeksem-Mostostal, został zatwierdzony na prezesa zarządu.

Polimeks-Mostostal z nowym zarządem. Krzysztof Figat pozostaje prezesem
(REPORTER/EAST NEWS)

Rada nadzorcza spółki zdecydowała o powołaniu z dniem 14 października Krzysztofa Figata na funkcję prezesa zarządu oraz jako wiceprezesów zarządu Przemysława Janiszewskiego i Macieja Korniluka - podał Polimeks-Mostostal.

Kierownictwo zarządu zostało powołane na okres wspólnej trzyletniej kadencji, której bieg upływa 14 października 2021 r. - informuje spółka

Krzysztof Figat od października 2016 r. był prezesem Enea Wytwarzanie, gdzie odpowiedzialny był m.in. za dokończenie budowy Bloku 11 o mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice. Wcześniej pracował w PGNiG Termika jako wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach, w którym przez 9 lat pełnił funkcję prezesa.

3 kwietnia br. Antoni Józwowicz złożył rezygnację z funkcji prezesa Polimeksu-Mostostalu. Następnego dnia RN podjęła uchwałę, zgodnie z którą powierzyła wiceprezesowi Przemysławowi Janiszewskiemu tymczasowo pełnienie obowiązków prezesa.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,42 mld zł w 2017 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

budownictwo
nieruchomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)