Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polski przedsiębiorca nie odpoczywa. Tylko co czwarty wyjeżdża na prawdziwy urlop

Polski przedsiębiorca nie odpoczywa. Tylko co czwarty wyjeżdża na prawdziwy urlop

Wakacje to dla wielu przedsiębiorców stres związany z zarządzaniem firmą. Fot. Flickr/Robert Wallace (CC BY-NC-ND 2.0)
Wakacje to dla wielu przedsiębiorców stres związany z zarządzaniem firmą.

Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą podczas wypoczynku. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwe wakacje.

Takie wyniki przynosi badanie firmy Tax Care, która sprawdziła, w jaki sposób osoby prowadzące działalność gospodarczą spędzają urlop. Ogólny wniosek? Przedsiębiorcy bardzo rzadko odpoczywają, nawet jeśli jadą na urlop.

Jak pisze "Puls Biznesu", doglądanie spraw firmy przez 365 dni w roku to codzienność prawie trzech czwartych polskich przedsiębiorców. Z jakiegokolwiek urlopu nie korzysta aż 24 proc. Prawie połowa nie przestaje kierować firmą nawet na urlopie.

Wideo: "Polscy przedsiębiorcy wiedzą, że innowacje są konieczne. To jest ich przyszłość"

W ostatnim okresie bardzo wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy pracują zdalnie w trakcie urlopu. Jeszcze w 2015 roku deklarowało to tylko 28 proc. badanych, a obecnie już 46 proc. Z kolei trzy razy rzadziej właściciele firm powierzają sprawy firmy w ręce innych podczas urlopu.

Co trzeci przedsiębiorca wyjeżdża na urlop raz w roku, a dwa razy - 29 proc. Na trzykrotny wyjazd w roku pozwala sobie tylko 15 proc. przedsiębiorców.

Prezes Tax Care Adam Głos zwraca uwagę, że zdalne kierowanie firmą bardzo ułatwił powszechny i coraz tańszy dostęp do internetu, a także rosnąca liczba aplikacji ułatwiających zarządzanie biznesem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Tasmanski
2018-10-10 22:28
Wystarczy wyjechac do UK. Prowadzenie firmy w UK to bajka.
h680
2018-10-10 15:18
Prowadzenie firmy w Polsce to frajerstwo. Brak urlopu, brak chorobowego, nawet staż pracy się nie nalicza, do tego ZUS bez względu na to czy masz dochód czy nie. Prawdziwy biznesmeni to klienci pomocy społecznej. Ci wiedzą jak zarobić żeby się nie narobić.
jola
2018-10-10 15:12
chciwość kosztuje
Pokaż wszystkie komentarze (62)