Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Polski przedsiębiorca nie odpoczywa. Tylko co czwarty wyjeżdża na prawdziwy urlop

62
Podziel się:

Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą na urlopie. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwy odpoczynek.

Wakacje to dla wielu przedsiębiorców stres związany z zarządzaniem firmą.
Wakacje to dla wielu przedsiębiorców stres związany z zarządzaniem firmą. (Flickr/Robert Wallace (CC BY-NC-ND 2.0))

Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą podczas wypoczynku. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwe wakacje.

Takie wyniki przynosi badanie firmy Tax Care, która sprawdziła, w jaki sposób osoby prowadzące działalność gospodarczą spędzają urlop. Ogólny wniosek? Przedsiębiorcy bardzo rzadko odpoczywają, nawet jeśli jadą na urlop.

Jak pisze "Puls Biznesu", doglądanie spraw firmy przez 365 dni w roku to codzienność prawie trzech czwartych polskich przedsiębiorców. Z jakiegokolwiek urlopu nie korzysta aż 24 proc. Prawie połowa nie przestaje kierować firmą nawet na urlopie.

Zobacz także: Wideo: "Polscy przedsiębiorcy wiedzą, że innowacje są konieczne. To jest ich przyszłość"

W ostatnim okresie bardzo wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy pracują zdalnie w trakcie urlopu. Jeszcze w 2015 roku deklarowało to tylko 28 proc. badanych, a obecnie już 46 proc. Z kolei trzy razy rzadziej właściciele firm powierzają sprawy firmy w ręce innych podczas urlopu.

Co trzeci przedsiębiorca wyjeżdża na urlop raz w roku, a dwa razy - 29 proc. Na trzykrotny wyjazd w roku pozwala sobie tylko 15 proc. przedsiębiorców.

Prezes Tax Care Adam Głos zwraca uwagę, że zdalne kierowanie firmą bardzo ułatwił powszechny i coraz tańszy dostęp do internetu, a także rosnąca liczba aplikacji ułatwiających zarządzanie biznesem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

firma
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(62)
Tasmanski
5 lata temu
Wystarczy wyjechac do UK. Prowadzenie firmy w UK to bajka.
h680
5 lata temu
Prowadzenie firmy w Polsce to frajerstwo. Brak urlopu, brak chorobowego, nawet staż pracy się nie nalicza, do tego ZUS bez względu na to czy masz dochód czy nie. Prawdziwy biznesmeni to klienci pomocy społecznej. Ci wiedzą jak zarobić żeby się nie narobić.
jola
5 lata temu
chciwość kosztuje
Egon
5 lata temu
Zamknij firmę i zapisz się do nowej firmy PIS będziesz miał super etat .
Wisla
5 lata temu
też prowadzę firmę, jak komu źle życzę to mówię "żebyś sobie firmę w tym kraju założył"...prowadzenie własnej firmy w Polsce to ostatni kawałek chleba...podatki co kilka dni do zapłacenia...10tego lokalne podatki, 15tego ZUS, 20tego dochodowy, 25go VAT...od wystawionych i niezapłaconych faktur też trzeba zapłacić...o urlopie to trzeba zapomnieć a nawet jak się gdzies wyjedzie to się wisi na telefonie lub internecie....zakładajcie firmy !!! Politycy co nigdy firm nie prowadzili zachęcają...nie mając pojęcia co przechodzą w tym kraju przedsiębiorcy
...
Następna strona