Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
09.10.2018 07:19

Polski przedsiębiorca nie odpoczywa. Tylko co czwarty wyjeżdża na prawdziwy urlop

Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą na urlopie. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwy odpoczynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr/Robert Wallace (CC BY-NC-ND 2.0))
Wakacje to dla wielu przedsiębiorców stres związany z zarządzaniem firmą.

Większość przedsiębiorców albo w ogóle nie wyjeżdża na urlop, albo kieruje firmą podczas wypoczynku. Tylko co dziesiąty przekazuje swoje obowiązki innej osobie i jedzie na prawdziwe wakacje.

Takie wyniki przynosi badanie firmy Tax Care, która sprawdziła, w jaki sposób osoby prowadzące działalność gospodarczą spędzają urlop. Ogólny wniosek? Przedsiębiorcy bardzo rzadko odpoczywają, nawet jeśli jadą na urlop.

Jak pisze "Puls Biznesu", doglądanie spraw firmy przez 365 dni w roku to codzienność prawie trzech czwartych polskich przedsiębiorców. Z jakiegokolwiek urlopu nie korzysta aż 24 proc. Prawie połowa nie przestaje kierować firmą nawet na urlopie.

Wideo: "Polscy przedsiębiorcy wiedzą, że innowacje są konieczne. To jest ich przyszłość"

W ostatnim okresie bardzo wzrosła liczba przedsiębiorców, którzy pracują zdalnie w trakcie urlopu. Jeszcze w 2015 roku deklarowało to tylko 28 proc. badanych, a obecnie już 46 proc. Z kolei trzy razy rzadziej właściciele firm powierzają sprawy firmy w ręce innych podczas urlopu.

Co trzeci przedsiębiorca wyjeżdża na urlop raz w roku, a dwa razy - 29 proc. Na trzykrotny wyjazd w roku pozwala sobie tylko 15 proc. przedsiębiorców.

Prezes Tax Care Adam Głos zwraca uwagę, że zdalne kierowanie firmą bardzo ułatwił powszechny i coraz tańszy dostęp do internetu, a także rosnąca liczba aplikacji ułatwiających zarządzanie biznesem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firma, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2018

3321`Prowadzenie interesu w Polsce to niewolnictwo wieczne problemy z pracownikami , biurokracją , praca po 12 godzin na dobę żeby zarobić na koszty i nie … Czytaj całość

09-10-2018

CfgdfgLudzie, którzy mają wlasne firmy są pod ciągłą presją związanego z zamówieniami, kredytami, wspólnikami. Bardzo często rozpadają im się rodziny, bo … Czytaj całość

09-10-2018

lucasSkoro wam tak zle to idzcie na etat, roboty jest duzo... aaaaa no tak, jestescie zbyt dumni zeby mieć szefa nad głową.

Rozwiń komentarze (62)