Brakuje pieniędzy na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Zbiórkę przedłużono

Brakuje pieniędzy na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Zbiórkę przedłużono

Budowę Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej pochłonęła 4 mln zł środków zebranych przez komitet. Fot. PAP/Paweł Supernak
Budowę Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej pochłonęła 4 mln zł środków zebranych przez komitet.

Budowa siedmiometrowego pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie oddala się. Wiadomo, że pomnik nie zostanie odsłonięty 11 listopada, jak zapowiadano. Organizujący zbiórkę komitet społeczny ma problem z pozyskaniem odpowiedniej sumy.

Jak informuje "Super Express", trwającą od połowy 2016 r. zbiórkę na budowę pomników Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta Kaczyńskiego przedłużono do listopada. Pierwszy z pomników został odsłonięty 10 kwietnia, a drugi miał zostać odsłonięty 11 listopada.

- Marzy nam się, żeby to odsłonięcie nastąpiło w okolicach święta 100-lecia niepodległości, czyli 11 listopada, może 10 listopada - mówił w marcu członek komitetu społecznego, a jednocześnie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Dziś wiadomo, że termin ten jest nierealny.

Wideo: Moment odsłonięcia pomnika ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

 

 

Głównym, jeśli nie jedynym problemem jest brak pieniędzy. Z informacji gazety wynika, że z zebranych przez komitet 4,8 mln zł aż 4 mln zł przeznaczono na budowę Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Po odliczeniu innych kosztów do dyspozycji pozostało pół miliona, tymczasem pomnik ma kosztować 1,5 mln zł.

Choć zbiórka była kontynuowana, do końca sierpnia zdołano zebrać tylko 487 tys. zł. Przy takim tempie zbierania pieniędzy trudno przewidzieć, kiedy realne jest zgromadzenie całej kwoty.

10 września komitet społeczny poinformował, że otrzymał pozwolenie Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie badań archeologicznych na działce przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Badania te związane są z planowaną budową pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy. Książka dostępna jest w przedsprzedaży w księgarniach internetowych

Czytaj także
Polecane galerie
Heh
2019-01-21 21:58
Dla Ś.P. zamordowanego Prezydenta Adamowicza w 8 dni uzbierano 3 mln złotych. Zbiórka w toku. Tu jest Polska.
Tu 154 M
2018-09-16 17:52
I to jest żydowska wdzięczność Rydzykowi 20+ baniek na muzeum Polin nawet nie zliczę baniek+. A na pomnik zapalnika biznesów nie ma taka to solidarność jarmółkowa.
spred
2018-09-15 04:46
ta zbiórka to rzeczywiste poparcie dla tej tfu wladzy.a nie jakieś falszywe cebosy.
Pokaż wszystkie komentarze (69)