Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
05.10.2017 06:17

Prezesi poznali smak śmieciówek. Rewolucja w zasadach wynagradzania zarządów państwowych spółek

Szykuje się rewolucja w zasadach wynagradzania zarządów państwowych spółek.

Podziel się
Dodaj komentarz
Prezesom odebrano urlopy i obniżono pensje

Nowe reguły wynagradzania zarządów państwowych spółek nie tylko obniżyły pensje, ale też odebrały prawo do urlopu. Szykują się kolejne zmiany.

W tym tygodniu w do prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów skierowany został projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz niektórych innych ustaw.

Intrygującą zmianą jest propozycja rozszerzenie na wszystkie spółki z udziałem skarbu państwa kompetencji nadzorczych premiera. Jednak mała rewolucja szykuje się w zasadach wynagradzania zarządów państwowych spółek, które wprowadzono w ubiegłym roku - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Spółki skarbu państwa warte dużo więcej niż rok temu

"Konkretnych zapisów projektów jeszcze nie ma, ale wiadomo, że najważniejsze zmiany dotyczą m.in. przyznania członkom zarządów prawa do płatnej przerwy w świadczeniu usług (czyli po prostu do urlopu) i świadczeń dodatkowych, które może przyznać walne zgromadzenie. Do wynagrodzeń członków zarządów ma być też doliczany VAT, co do tej pory nie było jasne. W efekcie menadżerowie musieli występować do Ministerstwa Finansów z wnioskami o indywidualne interpretacje podatkowe" - informuje gazeta.

Tagi: gospodarka, praca, polityka, wynagrodzenia, spółki, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska, wiadomości managera
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2017

TakJestTerazPrzecież i tak prezesi spółek wszystkie swoje sprawy załatwiają w czasie godzin pracy. Potrzebują coś załatwić to biorą służbowe auto jadą i … Czytaj całość

05-10-2017

BolekPracujemy na darmozjadów którym ciągle mało . Partia PO zniszczyła gospodarkę i mało co by sprzedała ziemię i lasy państwowe .

05-10-2017

" Dobra Zmiana " ha ha ...co mnie obchodzą zarządy , ja dalej na śmieciówce w spółce skarbu państwa bez prawa do kredytu czy płatnego urlopu ... a Prezydent obiecywał … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (23)