Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Prezes Totalizatora Sportowego stracił stanowisko

0
Podziel się:

Prezes Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil odwołany. Taką informację podaje Radio ZET. Szpil kierował spółką od czasów ministra Budzanowskiego w rządzie Donalda Tuska. Przyszedł do totalizatora po wybuchu afery hazardowej.

Prezes Totalizatora Sportowego stracił stanowisko

Prezes Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil odwołany. Taką informację podaje Radio ZET. Szpil kierował spółką od czasów ministra Budzanowskiego w rządzie Donalda Tuska.

Był prezesem Totalizatora niecałe 4 lata. Jak czytamy na stronie Totalizatora Sportowego, to właśnie on przeprowadził z sukcesem kampanie promocyjne produktów LOTTO, uruchomił loterię Kaskada. "Dzięki nowym produktom, m.in. Lotto Plus, wyraźnie wzrastają przychody firmy, co przekłada się także na zwiększenie kwot przekazywanych na fundusze celowe, na czym zyskuje polski sporti kultura narodowa" - informuje Totalizator.

Szpil trafił w 2009 roku do działu marketingu i sprzedaży na miejsce Magdaleny Sobiesiak. Jej kandydatura była jednym z ważniejszych dowodów w aferze hazardowej będących w posiadaniu szefa CBA Mariusza Kamińskiego przeciwko ekipie Tuska. Miała być potwierdzeniem na nieczyste interesy między politykami PO a biznesmenem z branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem, którego córkę na to stanowisko miało popierać Ministerstwo Sportu

Aferę ujawniła "Rzeczpospolita", publikując stenogramy nagrań rozmów szefa klubu parlamentarnego PO Zbigniewa Chlebowskiego z Sobiesiakiem. Rozmowy dotyczyły zmian w ustawie, która przewidywała 10 proc. dopłaty na cele sportowe dla kasyn i salonów gier.

Wojciech Szpil jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP i byłym pracownikiem Polskiej Agencji „Interpress” Pod koniec lat 80. wyjechał do Szwajcarii. Po powrocie do kraju zaczął karierę w marketingu. Od 1997 do 2005 r. był współwłaścicielem i prezesem zarządu Upstairs sp. z o.o. - jednej z pierwszych agencji reklamowych w Polsce.

Od 1999 do 2005 r. związany z największą na świecie i w Polsce Grupą Agencji Young&Rubicam Brands, gdzie pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu. W roku 2008 był dyrektorem ds. strategii i komunikacji w międzynarodowym koncernie Instalexport. Przed powołaniem do zarządu Totalizatora Sportowego pracował jako doradca zarządu ds. rozwoju i strategii w Art NEW Media SA.

Zobacz także: Zobacz także: Jak wygrać w Lotto?
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)