Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Prezes YouTube przyjedzie do Polski. Będzie gościem Kongresu Innowatorów

1
Podziel się:

Prezes YouTube Susan Wojcicki będzie gościem Kongresu Innowatorów, który odbędzie się 28 marca w Warszawie przy okazji szczytu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Prezes YouTube przyjedzie do Polski. Będzie gościem Kongresu Innowatorów
(Variety/REX Shutterstock/East Newws)

"Już za dwa tygodnie Susan Wojcicki, dziś prezes YouTube, wraz z innymi guru świata innowacji oraz premierzy państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej przylecą do Warszawy na zaproszenie Polskiego Funduszu Rozwoju" - poinformował Fundusz, który wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizował wydarzenie.

W jednym z paneli podczas Kongresu Innowatorów wezmą udział premierzy Polski, Węgier, Czech i Słowacji.

- Tematem rozmów premierów będą m.in. działania na rzecz innowacji. Grupa Wyszehradzka podejmowała i będzie podejmowała w przyszłości działania w tych sferach, w których Europa Środkowo-Wschodnia ma wspólne interesy - powiedział minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker

Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej (CEE Innovators Summit) zapowiedziała premier Beata Szydło we wrześniu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak mówiła, na kongres zaproszeni zostaną przedstawiciele z różnych części świata.

- Będziemy się koncentrować na naszym regionie. Ale mam nadzieję, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele firm z różnych części świata - powiedziała. Jak dodała, kongres ma być płaszczyzną wymiany poglądów i okazją do "pochwalenia się sukcesami".

- Chcemy się zmienić, chcemy żeby Polska była państwem przyjaznym dla przedsiębiorców - podkreśliła szefowa rządu.

Na kongres są zaproszeni m.in. przedstawiciele innowacyjnych firm z krajów V4, start-upy i organizacje pozarządowe. Ruszyła rejestracja uczestników. Można jej dokonać na stronie: http://ceeinnovatorssummit.pl/.

ludzie
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
asd
6 lat temu
Nazwisko zobowiązuje....