Notowania

ludzie
11.06.2016 18:34

Prof. Buszman: Niektórzy myślą, że na medycynie nie wolno zarabiać

- To jest ogromne wyróżnienie. Biznes medyczny jest jednym z trudniejszych biznesów. Niektórzy uważają, że na nim nie powinno się w ogóle zarabiać - mówi prof. Paweł Buszman, twórca Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz zdobywca nagrody polskiego Przedsiębiorca Roku EY 2015.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EY/money.pl)

- To jest ogromne wyróżnienie. Biznes medyczny jest jednym z trudniejszych biznesów. Niektórzy uważają, że na nim nie powinno się w ogóle zarabiać - mówi prof. Paweł Buszman, twórca Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz zdobywca nagrody polskiego Przedsiębiorca Roku EY 2015. Grupa Wirtualna Polska i money.pl objęła konkurs firmy EY patronatem. Rozmowa z prof. Buszmanem była nagrywana podczas światowego finału konkursu EY Przedsiębiorca Roku w Monte Carlo.

- To właśnie choroby krążenia stały się największym zabójcą, również w krajach rozwijających się. Wszędzie potrzeby są olbrzymie - mówi lekarz i przedsiębiorca, który reprezentując Polskę, brał udział w globalnym konkursie na Przedsiębiorcę Roku EY.

Buszman pierwsze kroki zawodowe stawiał w ośrodku kardiologii w Zabrzu, kierowanym wówczas przez znanych kardiologów - prof. Stanisława Pasyka i prof. Zbigniewa Religę.

Idea jego biznesu była prosta - dobrze wyposażona placówka i najnowsze metody leczenia miały przyciągnąć bogatszych Polaków, którzy szukali specjalistycznej pomocy. Buszman był przekonany, że model biznesowy zadziała, bo tak to działało w Londynie. Przeliczył się: większość pacjentów stanowili obłożnie chorzy z ostrymi zawałami, którym w klinice nie mogli odmówić pomocy.

To był impuls do zmiany myślenia o biznesie klinicznym, Buszman - za pieniądze swoje i amerykańskich kardiochirurgów - zaczął budować podobne ośrodki także poza Śląskiem, w miejscach, gdzie brakowało dobrej opieki kardiologicznej.

W tamtych warunkach mało który lekarz marzył o prywatnej przychodni, a co dopiero klinice. Jak przyznaje prof. Paweł Buszman, koledzy ze środowiska pomysł przyjęli mocno sceptycznie.

Nie dawali nam więcej niż 2-3 miesiące istnienia. Ale udało się zostać trochę dłużej

W tej chwili sieć liczy 30 ośrodków praktycznie w całej Polsce. W ostatnim roku skorzystało z nich ponad 20 tysięcy chorych, z czego ponad 5 tysięcy stanowiły osoby z zawałem serca. Od powstania grupa AHP zainwestowała 300 milionów złotych w rozwój infrastruktury i zakup najnowszej technologii medycznej.

Tagi: ludzie, manager, najważniejsze, wiadomości managera
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2016

rozbój ma najwyższą stopę zysku:))Nie niektórzy a niejaki Imhotep, który Domy Zdrowia w Egipcie, a którego myśli Hipokrates zaimportował i kazał uczniom przysięgać.:))) Płacić sobie … Czytaj całość

12-06-2016

aqqzarabiac moga tyko pisbolszewicy,przynajmniej za stodole za 500 tysiecy,inni maja pracowac spolecznie

13-06-2016

zxc12służba czy biznes?

Rozwiń komentarze (3)