Notowania

Rolling Stones w Warszawie. 5,5 mln dol. zarobili na Narodowym

Jak szacuje portal Pollstar, monitorujący globalny rynek koncertowy, grupa Micka Jaggera zgarnia 60 proc. zysków z biletów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP PHOTO / Boris HORVAT)
Prywatny majątek frontmana Stonesów ocenia się na 360 mln dol.

Bilety na ich koncert rozchodziły jak świeże bułeczki, mimo że za wstęp na płytę warszawskiego stadionu trzeba było zapłacić nawet 2 tys. zł, a za bilet VIP na trybuny blisko 1,6 zł.

Mają status legendy rocka i potrafią to wykorzystać biznesowo. Rolling Stonesi to jedna z najdroższych koncertowych gwiazd. Jeden wieczór w Warszawie przyniósł im – według informacji "Rzeczpospolitej" 5,5, mln dol. To honorarium jedynie za koncert.

Jak szacuje portal Pollstar, monitorujący globalny rynek koncertowy, grupa Micka Jaggera zgarnia 60 proc. zysków z biletów. Nie są to małe pieniądze. Kilkanaście koncertów jesiennej trasy "No Filter" przyniosło 120 mln dol. Najbardziej był dochodowy paryski występ, gdzie wpływy wyniosły 18,5 mln dol.

The Rolling Stones o SN. Miller: to był miły gest:

Prywatny majątek frontmana Stonesów ocenia się na 360 mln dol. Jagger zna się na tym biznesie nie tylko jako wieloletni praktyk. Jak pisze Rz, kształcił się w London School of Economics, którą ukończyli m.in. Romano Prodi, szef KE, premier Kanady Pierre Trudeau czy miliarder George Soros.

Biznes muzyczny to nie jedynie koncerty i płyty – choć tych od 1989 roku zespół sprzedał 38 mln. To również intratne kontrakty reklamowe. Już w połowie lat 60. za wykorzystanie piosenki w reklamie ryżu zarobili 400 funtów. Snickers za użycie "Statisfaction" mili zapłacić Jaggerowi i Richardsowi 2,8 mln dol., a Microsoft za "Start me up" 3 mln za promocję Windowsa 95.

Masa pieniędzy przychodzi również z gadżetów. Kilka lat temu podczas turnee, każdego wieczoru zarabiali 200 tys. dol. z ich sprzedaży – pisze Rz. W Warszawie koszulki ze słynnym językiem Stonesów kosztowały po 120 zł, a te sygnowane datą Warsaw 8.7.18 w sklepie internetowym 35 euro, bluzy 80 euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koncerty, rolling stones, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

Hmmm"Jestem za stary, żeby być sędzią, na tyle młody, żeby śpiewać" guru dla pieniędzy zrobi wszystko?

10-07-2018

wikioJak ktoś chce niech płaci, ja nawet za 2 dychy nie poszedłbym na taki koncert.

10-07-2018

jannawet za darmo nie poszedł bym na ten spektakl ............... cyrkowy .......................... ?

Rozwiń komentarze (32)