Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rynek ubezpieczeń dla firm. W przyszłości polisy od ataków hakerskich i cyberryzyka

Rynek ubezpieczeń dla firm. W przyszłości polisy od ataków hakerskich i cyberryzyka

 

 

Rynek ubezpieczeń finansowych cały czas rośnie – oceniają eksperci Marsh Polska. Ich zdaniem duże ożywienie jest widoczne w segmencie ubezpieczeń transakcyjnych, które zabezpieczają ryzyka w transakcjach biznesowych, takich jak fuzje i przejęcia. Utrzymuje się też popularność polis OC dla menadżerów i zarządów spółek kapitałowych. W najbliższych latach wraz z rosnącą przestępczością w sieci hitem rynku mogą okazać się cyberubezpieczenia.

– Rynek ubezpieczeń będzie zmierzał w kierunku produktów, które zabezpieczają działalność przedsiębiorstwa, pomagają mu się rozwijać i zapewniają wartość dodaną. Takimi produktami są na pewno ubezpieczenia od cyberryzyka – podkreśla Artur Grześkowiak, prezes zarządu Marsh Polska.

Eksperci wskazują, że w 2016 roku rosnącą liczbę ataków oprogramowań szyfrujących dane - najdotkliwiej odczuły branże finansowa, produkcyjna, telekomunikacyjna, agencje rządowe i sektor zdrowotny. Najbardziej pożądane przez hakerów dane to tajemnice handlowe przedsiębiorstw (19 proc. danych skradzionych w atakach cybernetycznych w Europie w minionym roku) oraz informacje dotyczące systemów kontroli i plany strategiczne (18 proc.).

Z drugiej strony na razie wciąż tylko co trzecie europejskiej przedsiębiorstwo umieszcza cyberataki na liście największych zagrożeń biznesowych. Zdaniem ekspertów rynku wraz z rosnącą świadomością dotyczącą cyberprzestępczości nastąpi znaczny wzrost popularności cyberpolis.

ubezpieczenia, polisy, cyber przestępstwa, cyberubezpieczenia
Czytaj także
Polecane galerie