Notowania

media
08.03.2018 06:56

Ryszard Pieńkowski odkupił udziały Ringier Axel Springer w Infor Biznes, wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej"

Spółka Infor Biznes została powołana w 2009 roku, gdy Axel Springer Polska postanowił zrezygnować z wydawania "Dziennika" i połączyć go z wydawaną przez Infor PL "Gazetą Prawną".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)
Ryszard Pieńkowski jest jedynym włłaścicielem "Dziennika Gazety Prawnej".

Ringier Axel Springer kończy swoją przygodę z wydawaniem codziennej prasy biznesowej. Koncern odsprzedał swoje udziały w spółce Infor Biznes, wydawcy "Dziennika Gazety Prawnej". Teraz spółka w 100 proc. należy do Ryszarda Pieńkowskiego, który dotychczas miał w niej 51 proc. udziałów.

Należąca do Pieńkowskiego spółka Infor PL oraz Ringier Axel Springer Inwestycje podpisały umowę, na mocy której spółka Infor PL została jedynym właścicielem spółki Infor Biznes, wydającej "Dziennik Gazetę Prawną" oraz wiele serwisów internetowych, m.in. gazetaprawna.pl, dziennik.pl i forsal.pl.

- Grupa serwisów internetowych Infor Biznes odgrywa czołową rolę w kategorii biznes, finanse, prawo. "Dziennik Gazeta Prawna" ma silną pozycję na rynku, jest cenionym niezależnym źródłem informacji, dzięki czemu ma liczną grupę prenumeratorów i czytelników e-wydania oraz wersji papierowej - podkreślił założyciel i prezes Infor PL Ryszard Pieńkowski.

Wideo: c enzura zgodna z prawem. Media chcą zmiany przepisów

Zgodnie z danymi Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, sprzedaż "Dziennika Gazety Prawnej" wyniosła w styczniu 46 tys. egzemplarzy.

Spółka Infor Biznes została powołana w 2009 roku, gdy Axel Springer Polska postanowił zrezygnować z wydawania "Dziennika" i połączyć go z wydawaną przez Infor PL "Gazetą Prawną". Tak powstał wydawany do dziś "Dziennik Gazeta Prawna"

Od początku spółka Infor PL, której jedynym właścicielem jest Ryszard Pieńkowski, miała 51 proc. udziałów w Infor Biznes, a Ringier Axel Springer miał 49 proc. udziałów.

Tagi: media, dziennik gazeta prawna, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-03-2018

janradze rządowi odkupic udziały w onecie od ringer póki jeszcze nie jest za późno i nie doprowadzą swoimi fejkami do nieszczęscia!!

08-03-2018

OoooApel sprinter to ten od fake newsów?

08-03-2018

fddno prosze PIS tylko gada o repolonizacji mediów a tu gośc nie mówi tylko działa!! brawo!

Rozwiń komentarze (4)