Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd zgodził się na przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu. Kolejni wydawcy wypowiadają umowy

6
Podziel się:

Decyzja sądu oznacza, że złożone jeszcze w sierpniu wnioski spółek z Grupy ZPR Media o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłoszenie upadłości Spółki nie będą rozpatrywane.

Przyszłość Ruchu wciąż wygląda bardzo niepewnie.
Przyszłość Ruchu wciąż wygląda bardzo niepewnie. (Włodzimierz Wasyluk)
bEKpsKCt

Sąd przychylił się w piątek do wniosku zarządu Ruchu i otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec spółki. Jego celem jest zawarcie układu częściowego obejmującego tylko największych wydawców, którym Ruch jest winny co najmniej 1 mln zł.

Według Ruchu decyzja sądu "stwarza realną szansę normalizacji dalszego funkcjonowania firmy". Spółka przekonuje, że otwarcie postępowania pozwala na kontynuowanie prac audytora, przygotowanie na podstawie wyników tego audytu planu restrukturyzacyjnego, a następnie podpisanie porozumień z największymi wierzycielami.

Piątkowa decyzja Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego w Warszawie oznacza, że złożone jeszcze w sierpniu wnioski spółek z Grupy ZPR Media o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłoszenie upadłości Spółki nie będą rozpatrywane.

bEKpsKCv
Zobacz także: Wideo: Burmistrz „cenzuruje” prasę w swoim mieście

Tymczasem w piątek wchodzące w skład Grupy ZPR Media spółki wypowiedziały długoterminowe umowy z Ruchem na dystrybucję prasy.

"Powodem decyzji o wypowiedzeniu umów jest rosnące zadłużenie Ruchu wobec obu wyżej wymienionych spółek oraz innych podmiotów wydawniczych na rynku, a co za tym idzie brak realnych perspektyw na likwidację zaległości finansowych ze strony Ruchu" - wyjaśniono w komunikacie.

bEKpsKCB

Taką samą decyzję w czwartek podjęła Agora. Wydawca m.in. "Gazety Wyborczej" wyjaśnił, że zdecydował się na ten krok "w związku z problemem z zadłużeniem Ruchu wobec spółki i nikłymi szansami na odzyskanie pieniędzy".

Ciężka sytuacja jednego z największych kolporterów w Polsce od dawna nie była tajemnicą. Jednak stanowcza reakcja wydawców pojawiła się dopiero wtedy, gdy zrobiło się naprawdę gorąco. Firma zawnioskowała o przyspieszone postępowanie układowe, potem konta kolportera zostały zablokowane przez największego wierzyciela - Alior Bank.

W tej chwili majątek Ruchu jest zabezpieczony przez nadzorcę sądowego - firmę Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

Firmy medialne mają dwa problemy z Ruchem. Pierwszym jest odzyskanie zaległych pieniędzy. A drugim - dalsze funkcjonowanie, gdyby firma posiadająca ponad 2 tysiące kiosków jednak się nie podniosła z upadku.

bEKpsKCC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEKpsKCW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(6)
Grażyna_55
3 lata temu
[QUOTE] Firmy medialne mają dwa problemy z Ruchem. Pierwszym jest odzyskanie zaległych pieniędzy. A drugim - dalsze funkcjonowanie, gdyby firma posiadająca ponad 2 tysiące kiosków jednak się nie podniosła z upadku. [/QUOTE] RUCH nie ma ponad 2000 kiosków. Poza tym od dawna wynajmuje bardzo drogą powierzchnię, 2 piętro w budynku na Chłodnej 52.Jeśli ktoś ma długi to nie szasta pieniędzmi.Tam CBŚ jest potrzebne, majątek od dawna był roztrwaniany. MIeli długi i chcieli wyciągnąć kasę od ajentow wymyślonymi niedoborami. Mam dowód w ręku jak bezczelnie chciano wyłudzić pieniądze za zwróconą prase,.Sąd chyba na głowę upadł żeby godzić się na postępowanie układowe. ONI tych pieniedzy nie oddadzą a dług będzie rósł
andrzej
3 lata temu
w Gorzowie stoi pusty kiosk,rozmawiałem z ruchem w ich centali o wynajecie lub kupno ale nie odpisali ani nie oddzwonili czyli maja kasę bo do spółdzielni płacą za stojacy pusty kiosk--normalne to nie jest ale w państwie prawa to moze jest ok
Dziadek
3 lata temu
Niestety, są dwa problemy: 1. trudno jest zreformować skostniałe struktury. 2. w dobie internetu mały jest sens opierać się na sprzedaży prasy, którą można kupić w każdym miejscu - sklepie, będąc na zakupach i która jest zawsze opóźniona z natury, wiec kupuje ją coraz mniej ludzi. No cóż, tramwaje konne były ekologiczne, ale i tak odeszły w niepamięć. Prasa drukowana ekologiczna nie jest.
bEKpsKCX
zenek
3 lata temu
Co gorsza dostałem info że niedługo zamiast na pocztę lub do paczkomatu (100m) wysłali mi przesyłkę kilka km od domu (paczka w ruchu). Mam nadzieję że do poniedziałku (wtorku) nie zbankrutuje i uda mi się otrzymać przesyłkę.
Gość
3 lata temu
Osoby pracujące w kioskach ruch to ajenci na własnej działalności. Towar i prasę dostają od ruch na nic nie mają wpływu. Większość kiosków jet bez wody i kanalizacji a ajent musi tam pracować po 11,12 godzin.średniowiecze.