Notowania

Sąd zgodził się na przyspieszone postępowanie układowe wobec Ruchu. Kolejni wydawcy wypowiadają umowy

Decyzja sądu oznacza, że złożone jeszcze w sierpniu wnioski spółek z Grupy ZPR Media o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłoszenie upadłości Spółki nie będą rozpatrywane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Włodzimierz Wasyluk)
Przyszłość Ruchu wciąż wygląda bardzo niepewnie.

Sąd przychylił się w piątek do wniosku zarządu Ruchu i otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec spółki. Jego celem jest zawarcie układu częściowego obejmującego tylko największych wydawców, którym Ruch jest winny co najmniej 1 mln zł.

Według Ruchu decyzja sądu "stwarza realną szansę normalizacji dalszego funkcjonowania firmy". Spółka przekonuje, że otwarcie postępowania pozwala na kontynuowanie prac audytora, przygotowanie na podstawie wyników tego audytu planu restrukturyzacyjnego, a następnie podpisanie porozumień z największymi wierzycielami.

Piątkowa decyzja Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego w Warszawie oznacza, że złożone jeszcze w sierpniu wnioski spółek z Grupy ZPR Media o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłoszenie upadłości Spółki nie będą rozpatrywane.

Wideo: Burmistrz „cenzuruje” prasę w swoim mieście

Tymczasem w piątek wchodzące w skład Grupy ZPR Media spółki wypowiedziały długoterminowe umowy z Ruchem na dystrybucję prasy.

"Powodem decyzji o wypowiedzeniu umów jest rosnące zadłużenie Ruchu wobec obu wyżej wymienionych spółek oraz innych podmiotów wydawniczych na rynku, a co za tym idzie brak realnych perspektyw na likwidację zaległości finansowych ze strony Ruchu" - wyjaśniono w komunikacie.

Taką samą decyzję w czwartek podjęła Agora. Wydawca m.in. "Gazety Wyborczej" wyjaśnił, że zdecydował się na ten krok "w związku z problemem z zadłużeniem Ruchu wobec spółki i nikłymi szansami na odzyskanie pieniędzy".

Ciężka sytuacja jednego z największych kolporterów w Polsce od dawna nie była tajemnicą. Jednak stanowcza reakcja wydawców pojawiła się dopiero wtedy, gdy zrobiło się naprawdę gorąco. Firma zawnioskowała o przyspieszone postępowanie układowe, potem konta kolportera zostały zablokowane przez największego wierzyciela - Alior Bank.

W tej chwili majątek Ruchu jest zabezpieczony przez nadzorcę sądowego - firmę Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

Firmy medialne mają dwa problemy z Ruchem. Pierwszym jest odzyskanie zaległych pieniędzy. A drugim - dalsze funkcjonowanie, gdyby firma posiadająca ponad 2 tysiące kiosków jednak się nie podniosła z upadku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: ruch, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2018

GośćOsoby pracujące w kioskach ruch to ajenci na własnej działalności. Towar i prasę dostają od ruch na nic nie mają wpływu. Większość kiosków jet bez … Czytaj całość

07-09-2018

DziadekNiestety, są dwa problemy: 1. trudno jest zreformować skostniałe struktury. 2. w dobie internetu mały jest sens opierać się na sprzedaży prasy, … Czytaj całość

08-09-2018

andrzejw Gorzowie stoi pusty kiosk,rozmawiałem z ruchem w ich centali o wynajecie lub kupno ale nie odpisali ani nie oddzwonili czyli maja kasę bo do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)