Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Grynkiewicz
Tomasz Grynkiewicz
|

Salesmanago z wyceną ponad 100 mln zł. Nowy inwestor w krakowskiej spółce

0
Podziel się:
Salesmanago z wyceną ponad 100 mln zł. Nowy inwestor w krakowskiej spółce
(EY)
bFgdYJtx

Krakowska spółka Salesmanago pozyskała 25 mln zł na ekspansję na rynku niemieckim, hiszpańskim i w Wielkiej Brytanii. Nowym inwestorem jest fundusz 3TS Capital Partners.

Ile udziałów obejmie fundusz, tego Grzegorz Błażewicz, prezes i współzałożyciel zdradzić nie chce. - Wycena spółki po tej inwestycji to ponad 100 mln zł - mówi w rozmowie z money.pl. Co oznacza, że on, jego wspólnik oraz znany biznesmen Rafał Brzoska, który wcześniej zainwestował w Salesmanago, oddali przynajmniej 25 proc. w firmie.

- Wszyscy solidarnie - mówi nam Błażewicz.

bFgdYJtz

Na co chce przeznaczyć pieniądze 3TS? - Cel to numer 1 na rynku marketing automation w Europie - mówi szef Salesmanago. Spółka istnieje od 2011 r., Błażewicz - m.in. były prezes Interii - zakładał ją z Konradem Pawlusem. Dziś zatrudniają ok. 130 osób w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz w Indiach. A z ich oprogramowania korzysta ponad 5 tys. firm. Błażewicz liczy, że wejdą też szerzej z ofertą dla konsumentów i z narzędziami dla sklepów internetowych.

- Marketing automation w Europie, szczególnie w segmencie B2C, znajduje się na początku drogi. Chcemy być istotną siłą w procesie rozwijania jego potencjału - mówi.

Czym jest marketing automation i z czego żyje Salesmanago? To system do optymalizacji strategii marketingowych. Upraszczając, monitorują one zachowanie użytkowników na stronach internetowych, dzielą użytkowników na konkretne grupy (np. demograficzne) i dopasowują przekaz reklamowy do nich.

Jak pisaliśmy w money.pl, Salesmanago szybko się rozwija. W 2014 r. spółka miała 6 mln zł przychodów, w 2015 r. było to już 17 mln zł. Cel na obecny rok to dojście do poziomu 30 mln zł.

bFgdYJtF
bFgdYJua
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)