Notowania

Spór o prawa do Krecika. Córka twórcy słynnej postaci z bajek musi wycofać książkę z rynku

Córka twórcy Krecika z popularnych czechosłowackich bajek przegrała w apelacji spór sądowy o prawa do tej postaci. Kobieta musi teraz wycofać z rynku istniejące egzemplarze wydanej przez siebie książki o nowych przygodach Krecika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr/yoppy (CC BY 2.0))
Spór o prawa do postaci Krecika jest skomplikowany.

Choć zmarły w 2011 roku Zdenek Miler pod koniec życia zawarł ze swoją córką Katerziną Milerovą umowę licencyjną dotyczącą wykorzystywania postaci Krecika, sąd uznał, że jest ona nieważna.

Jak czytamy w TVN24BiS, Milenie Fischerovej, która zarządza częścią spraw finansowych zmarłego rysownika, udało się przekonać sąd, że w umowie nie zapisano wynagrodzenia, co czyni ją nieważną. Taki wyrok wydał sąd pierwszej instancji i właśnie został on podtrzymany w apelacji.

Zobacz też: Czeski e-biznes rozkręca się w Polsce

Wyrok oznacza, że Fischerova nie będzie mogła sprzedawać książek z Krecikiem i będzie musiała wycofać z rynku dostępne egzemplarze wydanej w 2015 r. książki "Krecik z wizytą", w której pojawiła się nowa postać - pani Krecik.

Spór jest bardziej skomplikowany, bo przeciwna wykorzystywaniu przez Katerzinę Milerovą postaci Krecika jest także druga córka Milera - Barbora Milerova. Mało tego, roszczenia do spadku po Milerze i do postaci Krecika zgłasza także jego wnuczka Karolina. Wszystko przez to, że rysownik pozostawił po sobie kilka testamentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: prawa autorskie, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, wiadomości managera, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2018

ja"ze popularnych Czechosłowackich bajek " "Wyrok oznacza, że Fischerowa nie będzie mogła książek z Krecikiem i będzie musiała wycofać z … Czytaj całość

12-09-2018

krtekach jo...

12-09-2018

rtgtJutro wycofają KRECIKA do udrożnianiania RUR.

Rozwiń komentarze (6)