Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stanisław Kluza na fotelu prezesa BOŚ Banku

0
Podziel się:

Rada nadzorcza BOŚ powołała byłego ministra finansów na stanowisko prezesa.

Stanisław Kluza na fotelu prezesa BOŚ Banku
(PAP/Paweł Supernak)

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powołała Stanisława Kluzę na stanowisko wiceprezesa banku, jednocześnie powierzając mu pełnienie obowiązków prezesa BOŚ. To były minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Rada powołała także na stanowisko wiceprezesa Annę Milewską, która złożył wcześniej rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej banku.

Skład zarządu przedstawia się teraz następująco: Stanisław Kluza - wiceprezes zarządu pełniący obowiązki prezesa zarządu, Stanisław Kolasiński - wiceprezes - pierwszy zastępca prezesa zarządu, Anna Milewska - wiceprezes zarządu, Paweł Pitera - wiceprezes zarządu, Sławomir Zawadzki - wiceprezes zarządu.

Ten ostatni pełnił obowiązki prezesa od lutego, kiedy wymówiono umowę poprzedniemu prezesowi, Dariuszowi Danilukowi.

Stanisław Kluza jest doktorem ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Był przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego w latach 2006-2011, ministrem i wiceministrem finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w 2006 r. W latach 2002-2006 pracował w Banku Gospodarki Żywnościowej, w tym jako główny ekonomista i dyrektor departamentu analiz.

Giełda praktycznie nie zareagowała na zmianę. Kurs akcji pozostał na poziomie 15,30 zł.

Notowania tygodniowe akcji BOŚ

Dzisiaj akcje banku opuszczają grono spółek z portfela indeksu sWIG80 i BOŚ będzie jedynym bankiem, który jest poza portfelami 120 największych spółek giełdy z WIG20-mWIG40-sWIG80.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (57 proc. akcji). W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)