Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szejk Dubaju skontrolował urzędy. W biurach nie zastał personelu

27
Podziel się:

Szejk Muhammad znany jest z niezapowiedzianych kontroli różnych instytucji państwowych, gdyż pragnie osobiście upewnić się co do jakości świadczonych przez nie usług.

Muhammad al-Maktum
Muhammad al-Maktum (Wikimedia/public domain)

Szejk Dubaju Muhammad al-Maktum skontrolował w niedzielę rano kilka urzędów zajmujących się sprawami obywateli i odkrył, że nie było tam... żadnego personelu. Film z kontroli stał się hitem internetu - informuje w poniedziałek gazeta "Gulf News".

Szejk Muhammad znany jest z niezapowiedzianych kontroli różnych instytucji państwowych, gdyż pragnie osobiście upewnić się co do jakości świadczonych przez nie usług. Najnowsza wizytacja zaczęła się w niedzielę, która w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dniem roboczym, o 7.30, więc szefowie odwiedzonych przez monarchę instytucji powinni być już w pracy. Niestety, żaden z nich nie pojawił się na czas.

Wideo, które na Twitterze udostępniło Biuro Medialne Dubaju, przedstawia szejka Muhammada powitanego jedynie przez wiszący na ścianie za pustym biurkiem portret z jego podobizną. Film zrobił furorę w mediach społecznościowych.

- Szejk chciał wysłać jasny przekaz. Rzetelność pracy zaczyna się od kierownictwa, więc nie wyciągniemy konsekwencji wobec szeregowych pracowników, skoro ich szefów nie było na miejscu - podkreślił szef Biura Medialnego Dubaju.

Według "Gulf News" odwiedzone przez szejka urzędy to wydział ekonomicznego rozwoju Dubaju, wydział gruntów i rada miejska.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
Pan Nap
6 lat temu
No tak, do brania forsy to pierwsi, ale do roboty to ostatni...
m
6 lat temu
dodajcie jeszcze, ze wczoraj wyslal 9 dyrektorow z tych instytucji na emeryture.
szeryf
6 lat temu
kompy włączone, pewnie w sraczu byli
asiak44
6 lat temu
Ile taki urzędnik może zarabiać?
facepalm
6 lat temu
Nawet u arabów odpowiedzialność zaczyna się od góry która u nas jest bezkarna i przyspawana tyłkami do stołków. Dlatego w Polsce nigdy ale to NIGDY nie będzie dobrze.
...
Następna strona