Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Polskie uczelnie, które wydają multimilionerów. Na czele krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza

9
Podziel się:

Aż dziewięciu absolwentów AGH zgromadziło majątek przekraczający 100 mln euro.

Jednym z absolwentów AGH jest prof. Janusz Filipiak, założyciel Comarchu.
Jednym z absolwentów AGH jest prof. Janusz Filipiak, założyciel Comarchu. (East News/ANDRZEJ BANAS/POLSKA PRESS)

Absolwenci krakowskiej AGH mają największe szanse na zgromadzenie majątku w wysokości co najmniej 100 mln euro. Następni w kolejce są absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Tak wynika z raportu firmy Kuwik Ciesielski Family Office.

W drugiej edycji rankingu uczelni wyższych pod względem liczby absolwentów, którzy są w posiadaniu majątku przekraczającego 100 mln euro, ponownie bezapelacyjne wygrywa Akademia Górniczo-Hutnicza. Z kolei Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął pierwsze miejsce pod względem wartości majątku reprezentowanego przez najbogatszych absolwentów.

Aż dziewięciu absolwentów AGH zgromadziło majątek przekraczający 100 mln euro. Uniwersytet Warszawski może pochwalić się sześcioma tak majętnymi absolwentami, a Politechnika Warszawska - pięcioma. Czwarte miejsce ex aequo zajmują Politechnika Śląska w Gliwicach i Uniwersytet Wrocławski. Każda z nich wydała trzech absolwentów, którym udało się przekroczyć barierę 100 mln euro.

Zobacz także: Wideo: 8-latek idzie na studia. Jeszcze nie wie, kim chce być w przyszłości

Ciekawostką jest fakt, że Uniwersytet Warszawski w ciągu roku doczekał się aż dwukrotnego wzrostu liczby "stumilionowych absolwentów" - z trzech do sześciu osób.

Twórcy rankingu wyjaśniają, został on stworzony na podstawie wszelkich dostępnych informacji publicznych, takich jak sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz informacje ogólnodostępne na temat zmian właścicielskich. Jak zaznaczają, dane o wykształceniu absolwentów były wyszukiwane nie tylko na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale w sposób "bardziej skomplikowany i kuluarowy, gdyż wiele majętnych osób, ceniąc swą prywatność, nie udostępnia żadnych informacji na ten temat".

"W tym roku ranking ukazuję się nieco wcześniej, aby mógł być w jakiś sposób pomocny dla tegorocznych maturzystów, którzy stoją przed trudnym wyborem swojej edukacyjnej ścieżki życiowej" - czytamy w opisie rankingu. "Zdajemy sobie sprawę, że nasz ranking należy traktować nieco z przymrużeniem oka, ale jeśli już znajdą się maturzyści, którzy dostali się na na więcej niż jedną uczelnię i ciężko im podjąć ostateczną decyzję, to być może ten ranking przechyli decyzję na którąś ze stron" - czytamy w raporcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(9)
Wars
4 lata temu
te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.
Gość1
4 lata temu
Kto by pomyślał, że tak diametralnie może się zmienić cena paliwa na stacjach. Szok w oczy pali. Wszystkie zagraniczne podnosza ceny. tylko nasi staraja sie trzymac
podatnik!
4 lata temu
Pozwolę sobie podpowiedzieć kilka faktów gdzie ci milionerzy się dorobili lub dorabiają, a chodzi o PRL bis, który w dniu 04 sierpnia 2018 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie!
wisia
4 lata temu
Co za bzdury!! Ja jestem po szkole pielęgniarskiej i zarabiam krocie. Za pracę w publicznym szpitalu otrzymuję taką wypłatę, że jeszcze mi zostaje i nie wiem co robić z pieniędzmi. W sierpniu dostałam sowitą premię, a we wrześniu otrzymam kolejną w tym roku podwyżkę. Mówię wam jest Super!!
bronco
4 lata temu
Wow dziewięciu spośród dziesiątek tysięcy absolwentów wypuszczanych w świat co roku zostało "stumilionerami"! Niesłychana szansa na zostanie "stumilionerem"! Prawie jak w totka.