Notowania

Polskie uczelnie, które wydają multimilionerów. Na czele krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza

Aż dziewięciu absolwentów AGH zgromadziło majątek przekraczający 100 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/ANDRZEJ BANAS/POLSKA PRESS)
Jednym z absolwentów AGH jest prof. Janusz Filipiak, założyciel Comarchu.

Absolwenci krakowskiej AGH mają największe szanse na zgromadzenie majątku w wysokości co najmniej 100 mln euro. Następni w kolejce są absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Tak wynika z raportu firmy Kuwik Ciesielski Family Office.

W drugiej edycji rankingu uczelni wyższych pod względem liczby absolwentów, którzy są w posiadaniu majątku przekraczającego 100 mln euro, ponownie bezapelacyjne wygrywa Akademia Górniczo-Hutnicza. Z kolei Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zajął pierwsze miejsce pod względem wartości majątku reprezentowanego przez najbogatszych absolwentów.

Aż dziewięciu absolwentów AGH zgromadziło majątek przekraczający 100 mln euro. Uniwersytet Warszawski może pochwalić się sześcioma tak majętnymi absolwentami, a Politechnika Warszawska - pięcioma. Czwarte miejsce ex aequo zajmują Politechnika Śląska w Gliwicach i Uniwersytet Wrocławski. Każda z nich wydała trzech absolwentów, którym udało się przekroczyć barierę 100 mln euro.

Wideo: 8-latek idzie na studia. Jeszcze nie wie, kim chce być w przyszłości

Ciekawostką jest fakt, że Uniwersytet Warszawski w ciągu roku doczekał się aż dwukrotnego wzrostu liczby "stumilionowych absolwentów" - z trzech do sześciu osób.

Twórcy rankingu wyjaśniają, został on stworzony na podstawie wszelkich dostępnych informacji publicznych, takich jak sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz informacje ogólnodostępne na temat zmian właścicielskich. Jak zaznaczają, dane o wykształceniu absolwentów były wyszukiwane nie tylko na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale w sposób "bardziej skomplikowany i kuluarowy, gdyż wiele majętnych osób, ceniąc swą prywatność, nie udostępnia żadnych informacji na ten temat".

"W tym roku ranking ukazuję się nieco wcześniej, aby mógł być w jakiś sposób pomocny dla tegorocznych maturzystów, którzy stoją przed trudnym wyborem swojej edukacyjnej ścieżki życiowej" - czytamy w opisie rankingu. "Zdajemy sobie sprawę, że nasz ranking należy traktować nieco z przymrużeniem oka, ale jeśli już znajdą się maturzyści, którzy dostali się na na więcej niż jedną uczelnię i ciężko im podjąć ostateczną decyzję, to być może ten ranking przechyli decyzję na którąś ze stron" - czytamy w raporcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: ranking uczelni, ranking uczelni w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-08-2018

broncoWow dziewięciu spośród dziesiątek tysięcy absolwentów wypuszczanych w świat co roku zostało "stumilionerami"! Niesłychana szansa na zostanie … Czytaj całość

04-08-2018

podatnik!Pozwolę sobie podpowiedzieć kilka faktów gdzie ci milionerzy się dorobili lub dorabiają, a chodzi o PRL bis, który w dniu 04 sierpnia 2018 to … Czytaj całość

02-08-2018

AndrzejStatystyka na podstawie wybiorczego promila absolwentow? Sorry, ale portal bezrefleksyjnie cytujacy wybiorcze badania tez zasluguja na potepienie

Rozwiń komentarze (9)