Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Palikot dogadał się z Jakubiakiem. Kupił browar Tenczynek

106
Podziel się:

Jak przyznał Janusz Palikot, do tej pory zainwestował w Tenczynek już blisko 40 mln zł i zamierza rozbudować produkcję.

Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu.
Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu. (Czeslaw Czaplinski/FOTONOVA/EastNews)

Wpierw Ambra i wina musujące, potem Polmos i wódki, a teraz piwa. Były polityk PO i Twojego Ruchu Janusz Palikot odkupił browar Tenczynek od posła K'15 Marka Jakubiaka. Zamierza zająć pozycję w czołówce browarów rzemieślniczych.

Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu. Jak mówi "Gazecie Wyborczej”, na alkoholu się zna. - Szukając browaru, poznałem bardzo dobrze całą branżę. Nie ukrywam, że w przyszłości założę kolejny browar, ale o jeszcze innym charakterze – zapewniał w rozmowie z dziennikiem Janusz Palikot.

W spółce akcyjnej Manufaktura Piwa, Wódki i Wina pełni funkcję prokurenta, prezesem jest Zbigniew Borowy, a Radzie Nadzorczej zasiada syn byłego polityka Emil Palikot. To właśnie w ręce tej firmy trafił, należący do tej pory do posła Marka Jakubiaka, browar Tenczynek.

Jak przyznał Janusz Palikot, do tej pory zainwestował w Tenczynek już blisko 40 mln zł i zamierza rozbudować produkcję. - Poprzedni właściciel produkował tu w ciągu roku około 4 tys. hektolitrów piwa. Dzięki inwestycjom w nową linię produkcyjną w tym roku zwiększymy tę liczbę pięciokrotnie, do 20 tys. hektolitrów – zdradził "Wyborczej”.

W trzy lata zamierza produkować 100 tys. hektolitrów. Plan jest taki, aby dzięki temu zdobyć pozycję w czołówce browarów rzemieślniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(106)
ARKO
2 miesiące temu
Popieram i... BRAWO
Sewek
rok temu
Nie ulega wątpliwości, że to polityczny gangster, każda jego wypowiedź, to wg standardów EU mowa nienawiści. Szkoda, ze p.Jakubiak sprzedał browar Palikotowi (podobno zgłosił się tylko jakiś niemiec). Teraz piwo, przy tej ilości produkcji, nie będzie różniło się od zwykłych masówek typu: "weekendowa nejebanka". Omijajcie ten browarek.
Olek K.
4 lata temu
Ile zarobi on na wódce "Ksenofob" w dwulitrowej plastikowej brązowej butelce eksportowanej do Brukseli i sprzedawanej po 3 euro?
prof. Gunmann
4 lata temu
Wódka + narkotyki + papierosy = ŚMIERĆ
Mocne
4 lata temu
A czy nie lepiej byłoby zainwestować w produkcję tuczników i wielką chlewnię?
...
Następna strona