Palikot dogadał się z Jakubiakiem. Kupił browar Tenczynek

Palikot dogadał się z Jakubiakiem. Kupił browar Tenczynek

Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu. Fot. Czeslaw Czaplinski/FOTONOVA/EastNews
Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu.
Wpierw Ambra i wina musujące, potem Polmos i wódki, a teraz piwa. Były polityk PO i Twojego Ruchu Janusz Palikot odkupił browar Tenczynek od posła K'15 Marka Jakubiaka. Zamierza zająć pozycję w czołówce browarów rzemieślniczych.

Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu. Jak mówi "Gazecie Wyborczej”, na alkoholu się zna. - Szukając browaru, poznałem bardzo dobrze całą branżę. Nie ukrywam, że w przyszłości założę kolejny browar, ale o jeszcze innym charakterze – zapewniał w rozmowie z dziennikiem Janusz Palikot.

Czytaj też: Unia zdecyduje o zawartości piwa w piwie. Branża wstrzyma oddech

W spółce akcyjnej Manufaktura Piwa, Wódki i Wina pełni funkcję prokurenta, prezesem jest Zbigniew Borowy, a Radzie Nadzorczej zasiada syn byłego polityka Emil Palikot. To właśnie w ręce tej firmy trafił, należący do tej pory do posła Marka Jakubiaka, browar Tenczynek.

Jak przyznał Janusz Palikot, do tej pory zainwestował w Tenczynek już blisko 40 mln zł i zamierza rozbudować produkcję. - Poprzedni właściciel produkował tu w ciągu roku około 4 tys. hektolitrów piwa. Dzięki inwestycjom w nową linię produkcyjną w tym roku zwiększymy tę liczbę pięciokrotnie, do 20 tys. hektolitrów – zdradził "Wyborczej”.

Zobacz też: Piwo ważnym elementem polskiej gospodarki. Browary do dalszego rozwoju potrzebują stabilnego otoczenia

W trzy lata zamierza produkować 100 tys. hektolitrów. Plan jest taki, aby dzięki temu zdobyć pozycję w czołówce browarów rzemieślniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
polmos, palikot, jakubiak, tenczynek
Czytaj także
Polecane galerie
Olek K.
2018-10-18 19:30
Ile zarobi on na wódce "Ksenofob" w dwulitrowej plastikowej brązowej butelce eksportowanej do Brukseli i sprzedawanej po 3 euro?
prof. Gunmann
2018-09-28 20:51
Wódka + narkotyki + papierosy = ŚMIERĆ
Mocne
2018-09-21 20:05
A czy nie lepiej byłoby zainwestować w produkcję tuczników i wielką chlewnię?
Pokaż wszystkie komentarze (104)