Notowania

Przejdź na

Palikot dogadał się z Jakubiakiem. Kupił browar Tenczynek

Jak przyznał Janusz Palikot, do tej pory zainwestował w Tenczynek już blisko 40 mln zł i zamierza rozbudować produkcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Czeslaw Czaplinski/FOTONOVA/EastNews)
Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu.

Wpierw Ambra i wina musujące, potem Polmos i wódki, a teraz piwa. Były polityk PO i Twojego Ruchu Janusz Palikot odkupił browar Tenczynek od posła K'15 Marka Jakubiaka. Zamierza zająć pozycję w czołówce browarów rzemieślniczych.

Kontrowersyjny polityk na dobre wrócił do biznesu. Jak mówi "Gazecie Wyborczej”, na alkoholu się zna. - Szukając browaru, poznałem bardzo dobrze całą branżę. Nie ukrywam, że w przyszłości założę kolejny browar, ale o jeszcze innym charakterze – zapewniał w rozmowie z dziennikiem Janusz Palikot.

W spółce akcyjnej Manufaktura Piwa, Wódki i Wina pełni funkcję prokurenta, prezesem jest Zbigniew Borowy, a Radzie Nadzorczej zasiada syn byłego polityka Emil Palikot. To właśnie w ręce tej firmy trafił, należący do tej pory do posła Marka Jakubiaka, browar Tenczynek.

Jak przyznał Janusz Palikot, do tej pory zainwestował w Tenczynek już blisko 40 mln zł i zamierza rozbudować produkcję. - Poprzedni właściciel produkował tu w ciągu roku około 4 tys. hektolitrów piwa. Dzięki inwestycjom w nową linię produkcyjną w tym roku zwiększymy tę liczbę pięciokrotnie, do 20 tys. hektolitrów – zdradził "Wyborczej”.

W trzy lata zamierza produkować 100 tys. hektolitrów. Plan jest taki, aby dzięki temu zdobyć pozycję w czołówce browarów rzemieślniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: branża piwowarska, palikot, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2018

dentystkaPalikota zęby bolą, że tak kurczowo trzyma się za szczękę? Proponuję leczenie kanałowe, lub ekstrakcję.

25-07-2018

fooysyn chłopów pańszczyźnianych i antypolski złodziej

25-07-2018

WwaPan "P" podobno jak sam mówił nie ma pieniędzy jak przyszło o ujawnienie majątku. Wszystko "niby" żony. A teraz kupił browar? Teraz … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (104)