Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tobias Solorz został nowym prezesem Cyfrowego Polsatu

0
Podziel się:

To nie jedyna zmiana w zarządzie.

Tobias Solorz został nowym prezesem Cyfrowego Polsatu
(Piotr Fotek/REPORTER)

Tobias Solorz, syn jednego z najbogatszych Polaków Zygmunta Solorza-Żaka, przejął szefostwo w Cyfrowym Polsacie po Tomaszu Gillner-Gorywodzie, który pozostanie w zarządzie spółki.

Tobias Solorz jest najstarszym synem miliardera, który systematycznie przejmuje schedę po ojcu. Na początku ubiegłego roku stanął na czele Polkomtela. Już wtedy Zygmunt Solorz mówił: "Cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom".

Teraz młodszy z rodziny Solorzów stanie przed jeszcze większym wyzwaniem - kierowaniem jedną z największych firm na polskim rynku medialnym. Nieoficjalnie mówiono, że to rosnąca pozycja Tobiasa w koncernie wymusiła rezygnację wieloletniego prezesa Cyfrowego Polsatu Dominika Libickiego. Decyzja rady nadzorczej oznacza, że rodzina Solorzów umacnia swoją pozycję w spółce. Większościowym akcjonariuszem, posiadającym prawie 58 proc. akcji, jest Zygmunt Solorz-Żak. Wartość rynkowa jego udziałów to niecałe 9 mld zł.

Tobias Solorz z Polsatem jest związany od 2003 roku, kiedy to został asystentem zarządu telewizji. Zanim został prezesem, przez kilka lat działało jako menedżer ds. promocji Cyfrowego Polsatu, dyrektor marketingu telekomunikacyjnej Sferii, a od 2011 r. zatrudniony był w Polkomtelu, jako członek zarządu spółki.

Ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego.

Według rankingu "Wprost" cały majątek Solorza seniora to około 12,5 mld zł, co plasuje miliardera na drugiej pozycji wśród najbogatszych Polaków.

Zmian dokonała rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu na wtorkowym posiedzeniu. Oprócz roszad na stanowisku prezesa, zdecydowano także o powołaniu z dniem 1 marca 2016 roku do składu zarządu Agnieszki Odorowicz, byłej szefowej Polski Instytut Sztuki Filmowej, która niedawno bez sukcesów ubiegała się o stanowisko prezesa TVP.

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)