Notowania

money.pl
16.03.2016 21:27

TotalMoney.pl kupiony przez Grupę Wirtualna Polska

Jest to ósma akwizycja Grupy WP od debiutu giełdowego w maju 2015 roku. Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem portalu money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Wirtualna Polska za 14,5 mln zł kupiła porównywarkę finansową TotalMoney.pl. To pierwsze przejęcie Grupy w tym roku i kolejny ruch potwierdzający jej apetyt w segmencie finansowego e-commerce.

Serwis TotalMoney.pl znany jest przede wszystkim jako porównywarka produktów bankowych i ubezpieczeniowych, m.in. kredytów, lokat, kart kredytowych, kont, ubezpieczeń.

Oprócz tego, można za jego pomocą bowiem porównać ceny energii, podstawowych usług telekomunikacyjnych, TV czy dostępu do internetu. TotalMoney.pl prowadzi też program partnerski TMefekt.pl.

- Segment usług finansowych online rozwija się dynamicznie i chcemy partycypować w tych wzrostach. Wiemy, że także w tym obszarze skala ma znaczenie, bowiem zwiększa siłę negocjacyjną i pozwala oferować lepsze warunki naszym partnerom. Widzimy to wyraźnie po ubiegłorocznych dwucyfrowych wzrostach przychodów naszej spółki Money.pl. - mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Grupy Wirtualna Polska.

TotalMoney.pl będzie kolejnym serwisem z segmentu finansowego e-commerce należącym do Grupy Wirtualna Polska. Oprócz niego, spółka ma już w swoim portfelu porównywarki finansowe direct.money.pl i finansowysupermarket.pl i program partnerski Money2Money.

- Dzięki połączonej strukturze dotrzemy do jeszcze większej i lepiej sprofilowanej grupy użytkowników. Z perspektywy rynku finansowego jako klienta, wszystko oparte jest tylko o jeden kontakt. Bank w jednym miejscu otrzymuje dostęp do trzech porównywarek produktów finansowych: direct.money.pl, finansowysupermarket.pl i TotalMoney.pl oraz dwóch silnych programów partnerskich: money2money.pl i TMefekt.pl - dodaje Aleksander Kusz, prezes spółki Money.pl.

Jest to ósma akwizycja Grupy WP od debiutu giełdowego w maju 2015 roku. Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem portalu money.pl.

Tagi: money.pl, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz