Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Współzałożyciel Ubera rezygnuje ze stanowiska

Współzałożyciel Ubera rezygnuje ze stanowiska

Fot. Heisenberg Media/wikimedia (CC BY 2.0)
Współzałożyciel Ubera, Travis Kalanick, rezygnuje z funkcji dyrektora generalnego pod wpływem silnego nacisku ze strony inwestorów - poinformował rzecznik prasowy firmy.

Aktualizacja 11:13

Rezygnacja Kalanicka nastąpiła po miesięcznym długim dochodzeniu prowadzonym byłego amerykańskiego prokuratora Erica Holdera, który został zatrudniony przez Ubera, by przyjrzeć się praktykom i kulturze pracy w firmie - donosi Reuters. To pokłosie m.in. oskarżeń o molestowanie seksualne w pracy, jakie była pracownica Ubera wysunęła publicznie wobec menadżerów.Pięciu dużych inwestorów, w tym firma venture capital, Benchmark, zażądało listownie, aby Travis Kalnick, który piastuje funkcję dyrektora generalnego natychmiast zrezygnował - podał "New York Times" który powołuje się na informacje od osób dobrze zorientowanych w sytuacji. W piśmie inwestorzy stwierdzili również, że firma potrzebuje zmiany w kierownictwie.

Kalanick rozmawiał z co najmniej jednym członkiem zarządu Uber, a po kilku godzinach rozmów z niektórymi inwestorami zgodził się zrezygnować z raportu. Pozostanie jednak w firmie.

Zobacz także: wściekli na Ubera taksówkarze zablokowali polskie miasta


 

- Kocham Ubera bardziej niż cokolwiek na świecie i w tej trudnej chwili zaakceptowałem wniosek inwestora by odsunąć się na bok, aby Uber mógł wrócić do wzrostu, a nie angażować się w kolejną walkę - powiedział Kalanick.

Kalanick powiedział pracownikom w ubiegłym tygodniu, że na jakiś zrezygnuje ze stanowiska. Jako oficjalny powód podał tragiczną śmierć matki.

W środę także Uber zajął stanowisko w sprawie rezygnacji Kalanicka. "Travis zawsze stawiał Ubera na pierwszym miejscu. To odważna decyzja oraz znak jego oddania dla firmy. Rezygnacja ze stanowiska da Travisowi czas na odbycie żałoby po niedawnej osobistej tragedii oraz pozwoli Uberowi na swobodne wejście w nowy rozdział historii firmy. Jednocześnie liczymy na dalszą owocną współpracę z Travisem w ramach Rady Nadzorczej Ubera" - głosi oświadczenie firmy.

rezygnacja, uber, travis kalanick
Czytaj także
Polecane galerie