Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Peter Thiel przekazał ponad 1 mln dolarów na kampanię Trumpa

20
Podziel się:

Miliarder Peter Thiel przekazał 1,25 mln dolarów na kampanię wyborczą Donalda Trumpa - donosi The New York Times. Jest jedynym tak znanym zwolennikiem kandydata republikanów w branży technologicznej.

Peter Thiel przekazał ponad 1 mln dolarów na kampanię Trumpa
(ANDREW GOMBERT/PAP/EPA)
bEIKBeut

Miliarder Peter Thiel przekazał 1,25 mln dolarów na kampanię wyborczą Donalda Trumpa - donosi "The New York Times". Jest jedynym tak znanym zwolennikiem kandydata republikanów w branży technologicznej.

Thiel jest jednym z założycieli PayPal, udziałowcem Facebooka, inwestorem. Sam siebie określa jako konserwatywnego libertarianina.

Jak zauważa "New York Times", dotychczas branża technologiczna nie paliła się do wspierania Donalda Trumpa. Według różnych szacunków, sztab kandydata republikanów zebrał od firm z Krzemowej Doliny raptem 300 tys. dol.

bEIKBeuv

Antyimigracyjne nastawienie Donalda Trumpa nie przysporzyło mu popularności w Krzemowej Dolinie. W tej sytuacji jawne poparcie, którego udziela mu Thiel jest w branży bardzo nietypowe.

- W całym kraju pensje są płaskie. Amerykanie otrzymują dziś mniej niż 10 lat temu, ale opieka zdrowotna i edukacja kosztują każdego roku więcej - mówił miliarder na niedawnej konwencji Trumpa. - Tymczasem bankierzy z Wall Street nadmuchują bańki dosłownie na wszystkim. Nasza gospodarka jest zepsuta. Jeśli oglądasz mnie teraz, to zrozumiesz to lepiej niż jakikolwiek polityk z Waszyngtonu - dodawał.

Wsparcie finansowe kampanii Donalda Trumpa nie jest pierwszą darowizną Thiela - w przeszłości wspierał już kandydatów partii republikańskiej, angażował się też finansowo w organizacje walczące o prawa gejów. Wsparł też walkę byłego zapaśnika Hulka Hogana przeciw Gawker Media. Zapaśnik batalię sądową wygrał, a flagowy blog należący do Gawker Media został zamknięty. Thiel był skonfliktowany z Gawker Media od czasu, gdy ten ujawnił, że miliarder jest gejem. Wówczas Thiel ocenił, że pracownicy Gawker Media to "terroryści, a nie pisarze czy reporterzy".

bEIKBeuW
ludzie
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Yarro
5 lata temu
Ręka rękę myje...
dziwne lobby
5 lata temu
I wszystko jasne kto stoi za plecami tego swierzba Trampa...
linka
5 lata temu
super popieram,popieram
bEIKBeuX
hallowed by t...
5 lata temu
Obłuda, bogactwo i faszyzm
Magdaza1
5 lata temu
dziś zrezygnowałem z PayPala i gitara. W dzisiejszych czasach to już niepotrzebne jest, zwłaszcza że facet jest jakiś trefny (i nie chodzi tylko o homoseksualizm)