Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tymiński i Gaworecki założyli TGI Partners. Na początek powołają NFIZ

0
Podziel się:

Marek Tymiński i Kamil Gaworecki założyli Tymiński Gaworecki Investment Partners (TGI Partners), które będzie pomagać bogatym Polakom lokować ich oszczędności. Działalność rozpoczną od zamkniętego funduszu absolutnej stopy zwrotu - podało TGI Partners.

Tymiński i Gaworecki założyli TGI Partners. Na początek powołają NFIZ

Spółka będzie zajmowała się działalnością finansową. Swoją pracę rozpocznie od niepublicznego FIZ, do którego Marek Tymiński wpłaci część swoich oszczędności. Będzie to fundusz typu "absolute return", a więc zorientowany na zysk bez względu na sytuację rynkową. Podstawą polityki inwestycyjnej będzie selekcja, głównie polskich spółek działających w ciekawych, rosnących rynkach. Fundusz swoją pozycję będzie zabezpieczał instrumentami pochodnymi oraz krótką sprzedażą akcji.

- W ostatnich tygodniach skupiliśmy się na wyborze doświadczonych partnerów, z którymi będziemy współpracowali przy naszym pierwszym funduszu. Chcemy, aby fundusz wystartował w tym półroczu. Liczymy, że na początek uda nam się zebrać około 30 mln zł - powiedział prezes Kamil Gaworecki, cytowany w komunikacie.

Stworzenie struktury inwestycyjnej jest elementem szerszego planu spółki. Planowane jest uruchomienie kolejnych produktów, w tym opartych również o inne klasy aktywów. TGI Partners poważnie rozważa również rozpoczęcie działalności w obszarze venture capital, podano również.

- Mimo, że operacyjnie nie będę zaangażowany w funkcjonowanie spółki, to mogę wspomóc jej rozwój swoim doświadczeniem i kapitałem. Oszczędności Polaków są obecnie na rekordowym poziomie. Szczególnie osoby posiadające największe nadwyżki finansowe aktywnie szukają pomysłów na ich lokowanie. To właśnie im chcemy wyjść naprzeci­­­­w - skomentował przewodniczący rady nadzorczej Marek Tymiński.

Marek Tymiński jest współzałożycielem, prezesem i wiodącym akcjonariuszem CI Games - pierwszej spółki z branży gier wideo na warszawskiej giełdzie.

Kamil Gaworecki jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym oraz maklerem papierów wartościowych. Pracował m.in. w TMS Brokers, Nordea OFE, TFI PZU.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)