Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińskie gazociągi jednak nie dla Polaka. Zła passa polskich menagerów

13
Podziel się:

Paweł Stańczak, którego w sierpniu powołano na szefa Ukrtransgazu, nawet do nowej pracy nie dojechał. I już prawdopodobnie nie dojedzie.

Paweł Stańczak nie uzyskał od Służby Bezpieczeństwa pozwolenia na dostęp do informacji niejawnych.
Paweł Stańczak nie uzyskał od Służby Bezpieczeństwa pozwolenia na dostęp do informacji niejawnych. (Harald Hoyer/wikimedia (CC BY-SA 2.0))
bEISxuGJ

Paweł Stańczak, który miał zarządzać ukraińskimi gazociągami, nie obejmie stanowiska. Ukraina jednak wciąż snuje wizje energetycznej współpracy z Polską.

"Zła passa polskich menagerów na Ukrainie się nie kończy" - czytamy "Pulsie Biznesu".

"Sławomirowi Nowakowi, zarządzającemu ukraińską siecią dróg, zarzucono tam naruszenie przepisów antykorupcyjnych. Wojciech Balczun, szefujący kolejom, zrezygnował ze względu na napięcia polityczne. A Paweł Stańczak, którego w sierpniu powołano na szefa Ukrtransgazu, czyli ukraińskiej sieci gazowej, nawet do nowej pracy nie dojechał. I już prawdopodobnie nie dojedzie" - wymienia gazeta.

bEISxuGL
Zobacz także: Polski rockman, który reformował ukraińską kolej

"Nijak - tak na pytania, jak wygląda sytuacja Pawła Stańczaka, odpowiadał wczoraj w Warszawie Ihor Nasałyk, minister energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy" - pisze gazeta. "Minister przypomniał, że Paweł Stańczak nie uzyskał od Służby Bezpieczeństwa pozwolenia na dostęp do informacji niejawnych. W zeszłym tygodniu napisała o tym Gazeta Wyborcza" - czytamy.

"W podobnej sytuacji był wcześniej Wojciech Balczun, który był prezesem, ale dostępu do informacji niejawnych nie miał. (...) Nie chcemy narażać Ukrtransgazu na takie problemy" - cytuje Nasałyka dziennik.

bEISxuHm
gospodarka
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
antygeszeft
4 lata temu
Mamy tu jeszcze wolnego niejakiego Bucholca, podobnież specjalistę od geszeftu ,,,,,,gratis oddamy razem z jego nosicielem teczki niejakim mędrcem z Madery , gratis komplet
2 i pol
4 lata temu
Kolejny sukces DOBREJ ZMIANY?
Jan
4 lata temu
Polscy managerzy nie umieją otwarcie pracować. Od ich czekają europejskie doświadczenie i nie skorumpowanie, lecz absolutnie na próżno...
bEISxuHn
...
4 lata temu
" Sławomirowi Nowakowi, zarządzającemu ukraińską siecią dróg, zarzucono tam naruszenie przepisów antykorupcyjnych." To już i tam się na nim poznali :D
EE
4 lata temu
Z ukraińcami nie robi się interesów, z nimi traci się pieniądze. Po pomarańczowej rewolucja Polska utopiła olbrzymie pieniądze w tej skorumpowanej zgniliźnie,