Ukraińskie gazociągi jednak nie dla Polaka. Zła passa polskich menagerów

Ukraińskie gazociągi jednak nie dla Polaka. Zła passa polskich menagerów

Paweł Stańczak nie uzyskał od Służby Bezpieczeństwa pozwolenia na dostęp do informacji niejawnych. Fot. Harald Hoyer/wikimedia (CC BY-SA 2.0)
Paweł Stańczak nie uzyskał od Służby Bezpieczeństwa pozwolenia na dostęp do informacji niejawnych.

Paweł Stańczak, który miał zarządzać ukraińskimi gazociągami, nie obejmie stanowiska. Ukraina jednak wciąż snuje wizje energetycznej współpracy z Polską.

"Zła passa polskich menagerów na Ukrainie się nie kończy" - czytamy "Pulsie Biznesu".

"Sławomirowi Nowakowi, zarządzającemu ukraińską siecią dróg, zarzucono tam naruszenie przepisów antykorupcyjnych. Wojciech Balczun, szefujący kolejom, zrezygnował ze względu na napięcia polityczne. A Paweł Stańczak, którego w sierpniu powołano na szefa Ukrtransgazu, czyli ukraińskiej sieci gazowej, nawet do nowej pracy nie dojechał. I już prawdopodobnie nie dojedzie" - wymienia gazeta.

Polski rockman, który reformował ukraińską kolej

 

 

"Nijak - tak na pytania, jak wygląda sytuacja Pawła Stańczaka, odpowiadał wczoraj w Warszawie Ihor Nasałyk, minister energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy" - pisze gazeta. "Minister przypomniał, że Paweł Stańczak nie uzyskał od Służby Bezpieczeństwa pozwolenia na dostęp do informacji niejawnych. W zeszłym tygodniu napisała o tym Gazeta Wyborcza" - czytamy.

"W podobnej sytuacji był wcześniej Wojciech Balczun, który był prezesem, ale dostępu do informacji niejawnych nie miał. (...) Nie chcemy narażać Ukrtransgazu na takie problemy" - cytuje Nasałyka dziennik.

gaz, gospodarka, paliwa, ukraina, polityka, dyplomacja
PAP
Czytaj także
Polecane galerie