Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Lego zmiana pokoleniowa dobiega końca

0
Podziel się:

Na szczytach władzy w Lego dojdzie wkrótce do zmian, ale będą to zmiany w rodzinnym gronie Kristiansenów, którzy kontrolują założoną w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena Grupę Lego. Zmiany nie będą rewolucyjne, bo Kjeld Kirk Kristiansen (68) wraz z synem, Thomasem Kirkiem Kristiansenem (37), zamienią się rolami w zarządzie Lego.

W Lego zmiana pokoleniowa dobiega końca
(Jacek Bereźnicki)
bEJTmvit

Na szczytach władzy w Lego dojdzie wkrótce do zmian, ale będą to zmiany w rodzinnym gronie Kristiansenów, którzy kontrolują założoną w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena Grupę Lego. Zmiany nie będą rewolucyjne, bo Kjeld Kirk Kristiansen (68 lat) wraz z synem Thomasem Kirkiem Kristiansenem (37 lat), zamienią się rolami w zarządzie Lego.

Syn zostanie wiceprezesem firmy, a ojciec przejmie stanowiska zwykłego członka zarządu.

Jednak interes rodzinny nadal będzie pod kontrolą ojca, gdyż pozostawił on sobie stanowisko prezesa spółki Kirkbi, spółki matki Grupy Lego.

bEJTmviv

- Rodzina od kilku lat pieczołowicie przygotowywała się do przyszłych zmian. Z radością oznajmiam, że jesteśmy gotowi podjąć ważne kroki w stronę płynnej zmiany pokoleniowej, która pozwoli nam utrzymać aktywne sprawowanie własności nad Grupą Lego jako firmą rodzinną przez następne pokolenia - powiedział, cytowany w komunikacie, Kjeld Kirk Kristiansen.

Jorgen Vig Knudstorp, dyrektor generalny Grupy Lego, postrzega fakt, że firma znajduje się w rękach rodziny jako coś wyjątkowego.

- Rodzina dobrze opiekuje się firmą - tak jak ludzie troszczą się o swoje dzieci. Moim zdaniem firma rodzinna jest czymś wyjątkowym. Jeśli komuś przyświecają takie wartości jak rodzinie Kristiansen, oznacza to, że troszczy się o klientów, pracowników i kontrahentów. To również znak, że w biznesie od pieniędzy ważniejsze są wartości rodzinne - powiedział dyrektor.

Założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena Grupa Lego jako producent klocków jest jednym ze światowych liderów w produkcji zabawek. Centrala spółki znajduje się w Billund w Danii. Większościowy, bo 75 proc., pakiet w Lego ma holding Kirkbi, który należy do rodziny Kristiansenów. Kirkbi ma również 29,9 proc. udziałów w Merlin Entertainments plc oraz angażuje się w inwestycje w odnawialne źródła energii.

bEJTmviW
najważniejsze
wiadomości managera
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)