Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warren Buffet zaproponował Donaldowi Trumpowi wymianę zeznań podatkowych

17
Podziel się:

- Moja wiadomość dla Donalda Trumpa jest następująca. Też mam u siebie audyt, więc będę zachwycony, jeśli spotka się ze mną kiedy chce i gdzie chce, byle przed wyborami - powiedział Buffet, główny akcjonariusz, przewodniczący rady nadzorczej oraz prezes Berkshire Hathaway.

Warren Buffet zaproponował Donaldowi Trumpowi wymianę zeznań podatkowych
(East News/Associated Press)

Popierający kandydaturę Hillary Clinton "legendarny inwestor" Warren E. Buffet, zajmujące czołowe miejsca na liście najbogatszych ludzi świata, zaproponował w poniedziałek, żeby kandydat GOP Donald Trump spotkał się z nim i wymienił informacją o dochodach.

Donald Trump jest pierwszym kandydatem w wyborach prezydenckich w USA od 1976 roku, który nie chce ujawnić swych zeznań podatkowych. Jak twierdzi, będzie mógł to uczynić dopiero po zakończeniu audytu prowadzonego obecnie przez Urząd Podatkowy USA (Internal Revenue Service).

- Moja wiadomość dla Donalda Trumpa jest następująca. Też mam u siebie audyt, więc będę zachwycony, jeśli spotka się ze mną kiedy chce i gdzie chce, byle przed wyborami - powiedział Buffet, główny akcjonariusz, przewodniczący rady nadzorczej oraz prezes Berkshire Hathaway. - Ja przyniosę informację o swoich dochodach, on swoją... i pozwolimy ludziom zadać pytania dotyczące poszczególnych pozycji tam zawartych - dodał.

Odmowa ujawnienia zeznań podatkowych ściągnęła na Trumpa w poniedziałek krytykę dziennika "The New York Times". Trump - jak podkreśla gazeta - ubiega się o urząd prezydenta pozując na biznesowego guru, ale "czy naprawdę jest tak bogaty i utalentowany jak twierdzi?". "Czy naprawdę nie ma konfliktu interesów w Rosji, której hakerów poprosił o szpiegowanie swej rywalki Hillary Clinton?" - pyta "NYT".

W maju Trump usiłował tłumaczyć wyborcom, że nie może ujawnić swych zeznań podatkowych, ponieważ są one przedmiotem audytu amerykańskiego fiskusa; jednak urząd podatkowy ogłosił, że miliarder może upublicznić te dokumenty w każdej chwili - pisze "NYT".

Dziennik przypomniał też, że gdy cztery lata temu inny republikański kandydat, Mitt Romney, usiłował wymigać się od ujawniania swych zeznań podatkowych, Trump należał do grupy, która naciskała na Romneya, by je udostępnił. Pisze też, że Hillary Clinton zamieściła swe zeznania podatkowe na stronach internetowych jej sztabu wyborczego.

86-letni Warren E. Buffett to amerykański ekonomista, inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów w skali globu. W 2015 zajął trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Bywa niekiedy nazywany "wyrocznią z Omaha" lub "mędrcem z Omaha" - od miasta w Nebrasce, gdzie się urodził.

Jest znany z hołdowania zasadom inwestowania w wartość oraz niezwykłej skromności. Prowadzi działalność dobroczynna na szeroką skalę. Obiecał przekazać 99 procent swojego majątku na cele charytatywne. Jest synem republikańskiego kongresmena Howarda Buffetta.

ludzie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
fuu
6 lat temu
Skończcie juz straszyć tym Trumpem bo niedobrze sie robi, zycze Wam wszystkim i światu aby to właśnie on wygrał! Co złego jest w tym że USA i Rosją będą w zgodzie??? Clinton to realizacja polityki Izraela, dalsze wojny na bliskim wschodzie i nawoływanie do wojny z Rosją, bo ta stoi na drodze do zdobycia Iranu i Syrii, cały potencjał militarny USA jest w rekach żydów i służy ich interesom! Oni kierują się zasada niech inni się tłuką, choćby zostały zgliszcza, a my robimy swoje... Trump na prezydenta!
Kaczorek
6 lat temu
Z obu Donaldów T. wolę tego z Hameryki. Mam tylko nadzieję, że odgryzie się tym koszernym hienom z otoczenia Hilarii. Czy ten wpis też niedługo zniknie, jak poprzednie ???
Miszczuń
6 lat temu
Trump to WASP.
kris100572
6 lat temu
Czy naprawdę nie ma konfliktu interesów w Rosji, której hakerów poprosił o szpiegowanie swej rywalki Hillary Clinton?" - pyta "NYT" Co jeszcze te durnie wymyślą żeby oczernić Trumpa ?
x
6 lat temu
U finansjery USA ostra histeria. Jak Hilary ma wygrać to wybory uczciwe nie mogą być.