Notowania

Warren Buffett sprzedaje akcje Walmartu. Inwestuje w Apple i linie lotnicze

Amerykański miliarder Warren Buffett sprzedał za 900 mln dolarów akcje sieci sklepów Walmart. Buffet rezygnuje z Walmartu, przewidując upadek sprzedaży detalicznej w obecnej formie. Jednocześnie inwestuje miliardy w akcje linii lotniczych i zwiększa swój pakiet akcji w Apple.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Amerykański miliarder Warren Buffett sprzedał za 900 mln dol. akcje sieci sklepów Walmart. Buffett rezygnuje z Walmartu, przewidując upadek sprzedaży detalicznej w obecnej formie. Jednocześnie inwestuje miliardy w akcje linii lotniczych i zwiększa swój pakiet akcji w Apple.

Jak podaje "Business Insider", Berkshire Hathaway - amerykański holding, którego prezesem jest Buffett, sprzedał akcje Walmartu o wartości 900 mln dol. Buffett nie posiada już prawie żadnych udziałów w Walmarcie, największej tradycyjnej amerykańskiej sieci supermarketów, która próbowała dogonić Amazona i innych internetowych gigantów.

Od końca 2014 r. akcje Walmartu spadły o 21 proc. a Amazona skoczyły o 119 proc. Wartość rynkowa Amazona wynosi dziś 356 mld dol., a Walmarta 298 mld dol. W 2016 r., Buffett stwierdził, że tradycyjny biznes nie ma już szans w starciu z internetowym gigantem. Miliarder kupił udziały w Walmarcie w 2005 r.

Miliardy w linie lotnicze i Apple

Z opublikowanego przez Berkshire Hathaway raportu kwartalnego wynika, że holding należący do Buffetta zakupił 43,2 mln akcji o wartości 2,15 mld dol. w Southwest Airlines. Spółka zwiększyła swój udział w Delta Air Lines do 60 mln akcji o wartości 2,95 mld dol. oraz zwiększyła swój udział w American Airlines.

Berkshire Hathaway zwiększył prawa własności do Apple o 227 proc., kupując 42,1 mln akcji za 6,64 mld dol.

Najcenniejszy w holdingu Buffetta pozostaje koncern Kraft Heinz z akcjami o wartości 28,4 mld dol. Warren Buffett posiada także udziały w takich koncernach jak Coca-Cola, IBM, Wells Fargo czy American Express.

Tagi: warren buffett, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-02-2017

noblistaDo krytykantów ponizej. Wiecie jaka jest róznica miedzy nim a wami? On caly czas cos robi i pomnaza majatek Wy jestescie tylko krzykaczami co nic nie … Czytaj całość

15-02-2017

lolo112233kuźniar kupił ?

15-02-2017

noospekulant dozyna podupadajace firmy

Rozwiń komentarze (7)