Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mieszko Rozpędowski
|

Warren Buffett sprzedaje akcje Walmartu. Inwestuje w Apple i linie lotnicze

7
Podziel się:

Amerykański miliarder Warren Buffett sprzedał za 900 mln dolarów akcje sieci sklepów Walmart. Buffet rezygnuje z Walmartu, przewidując upadek sprzedaży detalicznej w obecnej formie. Jednocześnie inwestuje miliardy w akcje linii lotniczych i zwiększa swój pakiet akcji w Apple.

Warren Buffett sprzedaje akcje Walmartu. Inwestuje w Apple i linie lotnicze
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Amerykański miliarder Warren Buffett sprzedał za 900 mln dol. akcje sieci sklepów Walmart. Buffett rezygnuje z Walmartu, przewidując upadek sprzedaży detalicznej w obecnej formie. Jednocześnie inwestuje miliardy w akcje linii lotniczych i zwiększa swój pakiet akcji w Apple.

Jak podaje "Business Insider", Berkshire Hathaway - amerykański holding, którego prezesem jest Buffett, sprzedał akcje Walmartu o wartości 900 mln dol. Buffett nie posiada już prawie żadnych udziałów w Walmarcie, największej tradycyjnej amerykańskiej sieci supermarketów, która próbowała dogonić Amazona i innych internetowych gigantów.

Od końca 2014 r. akcje Walmartu spadły o 21 proc. a Amazona skoczyły o 119 proc. Wartość rynkowa Amazona wynosi dziś 356 mld dol., a Walmarta 298 mld dol. W 2016 r., Buffett stwierdził, że tradycyjny biznes nie ma już szans w starciu z internetowym gigantem. Miliarder kupił udziały w Walmarcie w 2005 r.

Miliardy w linie lotnicze i Apple

Z opublikowanego przez Berkshire Hathaway raportu kwartalnego wynika, że holding należący do Buffetta zakupił 43,2 mln akcji o wartości 2,15 mld dol. w Southwest Airlines. Spółka zwiększyła swój udział w Delta Air Lines do 60 mln akcji o wartości 2,95 mld dol. oraz zwiększyła swój udział w American Airlines.

Berkshire Hathaway zwiększył prawa własności do Apple o 227 proc., kupując 42,1 mln akcji za 6,64 mld dol.

Najcenniejszy w holdingu Buffetta pozostaje koncern Kraft Heinz z akcjami o wartości 28,4 mld dol. Warren Buffett posiada także udziały w takich koncernach jak Coca-Cola, IBM, Wells Fargo czy American Express.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
BeKoN
6 lat temu
Bufet się myli , powinien postawić na żarcie.
solei
6 lat temu
Najlepiej się zająć ; regeneracją "okaleczonych" członków .
ja
6 lat temu
Akcje? Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Powinno się więc ryzykiem zarządzać i inwestować wg ścisłych zasad, które uchronią nas przed popełnianiem głupich błędów. Dlatego właśnie powstała książka „Jak stworzyc system transakcyjny do inwesstowania na giełdzie”. Trudno zarobić na spadającej giełdzie, ale dzięki temu systemowi nie odnotowałem strat, choć ostatnio ładnie system daje zarobić – jakieś 20% w ostatnie pół roku.
noblista
6 lat temu
Do krytykantów ponizej. Wiecie jaka jest róznica miedzy nim a wami? On caly czas cos robi i pomnaza majatek Wy jestescie tylko krzykaczami co nic nie robia tylko pisza glupowate komenty na wp. Jak mawia stare porzekadlo, psy szczekaja a karawana jedzie dalej. Zgadnijcie kto jest karawana a kto pieskiem... ;)
noo
6 lat temu
spekulant dozyna podupadajace firmy