Zakłady Azotowe Puławy mają nowego prezesa. Został nim Krzysztof Bednarz

Zakłady Azotowe Puławy mają nowego prezesa. Został nim Krzysztof Bednarz

Fot. Zakłady Azotowe Puławy

Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy powołała Krzysztofa Bednarza na funkcję prezesa zarządu. Funkcję będzie pełnił przez okres wspólnej trzyletniej kadencji zarządu trwającej od 5 kwietnia 2016 r.

Bednarz z dniem 13 sierpnia 2018 roku został oddelegowany przez Radę Nadzorczą do wykonywania czynności prezesa zarządu spółki.

Zobacz także: Grupa Azoty negocjuje przejęcia. W tym roku zainwestuje w sumie 1,6 mld zł

"Uchwała o powołaniu na funkcję prezesa zarządu wchodzi w życie z dniem złożenia rezygnacji przez pana dra Krzysztofa Bednarza z członkostwa w radzie nadzorczej spółki" - czytamy w komunikacie.

Bednarz jest członkiem RN spółki od 1 czerwca 2017 r.

W połowie sierpnia br. RN spółki odwołała ze składu zarządu Jacka Janiszka - prezesa zarządu. Jego obowiązki czasowo przejął Krzysztof Bednarz.

Zobacz również: Kolejny blok węglowy stanie w Polsce. Rozstrzygnięcie przetargu do końca roku


 

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Zenek
2018-10-09 09:24
koło fortuny dla piSSowskich funkcjonariuszy kręci się dalej, za pół roku nowy piSSowski spadochroniarz z wielomilionową odprawą
Głęboka Myśl
2018-09-21 09:07
Koło fortuny odpraw dla czynowników Populizmu i Socjotechniki kręci się wesoło... Nie trzeba kraść...
Taki tam
2018-09-21 04:30
Rozumiem, że popiera PIS rękoma, nogami i płaci haracz firmowy SPONSORING (PIS) na partie i SZMAL, oraz działkę dla prezesa