Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Hinduska firma chce uruchomić kanał telewizyjny w Polsce

Hinduska firma chce uruchomić kanał telewizyjny w Polsce

Zee Entertainment Enterprises Limited, hinduska spółka parająca się rozrywką telewizyjną, uruchamia w Polsce oddział. Za kilka miesięcy firma, która ma w Polsce fabrykę opakowań, planuje debiut lokalnego kanału telewizyjnego.

Fabryka Essel Propack w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa od 11 lat. Wytwarza tuby laminowane i plastikowe dla firm farmaceutycznych i kosmetycznych. To właśnie biznes Hindusów, którzy teraz chcą wejść na polski rynek telewizyjny - donosi "Puls Biznesu".

- W ostatnich kilku latach skupiamy nasze wysiłki na poszerzaniu i umacnianiu pozycji na arenie międzynarodowej. Jesteśmy nadawcą 33 krajowych i 42 międzynarodowych kanałów telewizyjnych dystrybuowanych na całym świecie. Po starcie Zee One w Niemczech w ubiegłym roku, chcemy wzmocnić naszą obecność w środkowej Europie, a Polska to w tym rejonie rynek o największym potencjale - mówi Amit Goenka, prezes międzynarodowych biznesów ZEEL, wywodzący się z rodziny założycieli Essel Group, właściciela telewizyjnej marki.

Kanał Zee One to stały element ramówki m.in. platform cyfrowych w Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemczech. W Polsce kanał filmowo-rozrywkowy będzie oferował mieszankę tego, co jest chlubą popkultury w Azji Południowej. Widzowie zobaczą więc m.in. jogę, kulturę Indii i przede wszystkim bollywoodzkie filmy.

Na czele polskiego zespołu ZEEL stanął Paweł Kolasa, który ma bogate doświadczenie w branży (wprowadzał na rynek i zajmował się marketingiem kanałów tematycznych m.in. w Canal+ Cyfrowy oraz NBCUniversal).

ZEEL dysponuje bogatymi zasobami: ponad 220 tys. godzin telewizyjnych treści i prawa do 3,8 tys. tytułów. W 2016 r. przychody Essel Group wyniosły blisko 2,5 mld dolarów i pochodziły m.in. z bankowości, obróbki metali szlachetnych, edukacji, rozrywki oraz produkcji opakowań.

Czytaj także
Polecane galerie
Obserwator
2017-04-21 21:25

jogę, kulturę Indii i przede wszystkim bollywoodzkie filmy.

No bingo, zawsze marzyłem, żeby móc to oglądać na mojej kablówce...
alllllllaaaa
2017-04-20 10:17
Jeszcze ich tutaj nie było. Po co wogóle nam jakakolwiek telewizja? ....Ruszyć tyłki i mózgowie....porozmawiać z rodziną , znajomymi, sąsiadami, pobiegać po lesie itp.....a nie jakieś azjatyckie klimaty nam tu wprowadzać.......
strs
2017-04-19 19:31
Teraz będą miały co oglądać . Upadną Rolnik szuka żony,wszystkie kanały Style, romans itp
Pokaż wszystkie komentarze (5)