Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany we władzach TVN. Tellenbach ustępuje po 7 latach prezesury

27
Podziel się

Markusa Tellenbacha zastąpił Jim Samples - szef amerykańskiego koncernu Scripps Networks International.

Zmiany we władzach TVN. Tellenbach ustępuje po 7 latach prezesury
(TVN, materiały prasowe)
bDIdawIB

Dokładnie po roku od przejęcia TVN-u przez spółkę Scripps Networks International Amerykanie zdecydowali się na zmianę prezesa. Markusa Tellenbacha zastąpił Jim Samples - szef amerykańskiego koncernu.

"Markus Tellenbach ustępuje z funkcji szefa zarządu i dyrektora generalnego TVN. Jim Samples, szef Scripps Networks International, który dotąd przewodził radzie nadzorczej TVN, zostaje prezesem zarządu spółki"- czytamy w oświadczeniu Scripps Networks Interactive.

Zmiana ma miejsce dokładnie rok po przejęciu TVN i nie może mieć związku z negatywną oceną Tellenbacha. W tym czasie spółka poprawiła wyniki oglądalności, zwiększyła udział w rynku oraz umocniła pozycję działając na wielu platformach. Portal player.pl stał się jednym z najszybciej rosnących serwisów w Polsce.

bDIdawID

Dokonania dotychczasowego prezesa docenił Kenneth W. Lowe, przewodniczący rady nadzorczej, prezes zarządu i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive. - TVN jest dla Scripps Networks niezwykle cenną inwestycją. Markus Tellenbach to uznany manager, który zostawia firmę w dobrej kondycji z potencjałem do dalszego wzrostu w segmencie zarówno linearnym jak i cyfrowym. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za bliską współpracę od czasu zakupu TVN przez Scripps Networks, oraz 7 lat pracy na rzecz firmy - komentuje Lowe.

Nowy prezes już ma nakreślone główne zadania. To dalsza integracja TVN i Scripps, znalezienie nowego dyrektora generalnego oraz rozszerzenie oferty programów lifestyle.

- Jim Samples odegrał kluczową rolę w budowaniu naszego biznesu w skali międzynarodowej w mijającym roku. Wierzymy, że jego zaangażowanie w pracę zespołu w Polsce zapewni dalszą integrację TVN z naszymi oddziałami na całym świecie - podkreśla Kenneth W. Lowe.

TVN jest jedną z czołowych spółek mediowych w Polsce, oferującą lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne: TVN, TVN 7 i TTV oraz dziesięć kanałów tematycznych dostępnych odpłatnie: TVN 24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo Active, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalny NTL Radomsko, które są udostępniane przez operatorów telewizji kablowej i satelitarnej.

bDIdawIJ

Scripps Networks Interactive jest jedną z wiodących spółek odpowiadających za tworzenie angażujących treści lifestylowych dotyczących tematyki wnętrz, kulinariów i podróży na potrzeby telewizji, Internetu i nowych platform medialnych. Portfolio mediów lifestylowych spółki obejmuje popularne marki telewizyjne i internetowe, takie jak HGTV, DIY Network, Food Network, Cooking Channel, Travel Channel oraz Great American Country. Siedziba główna Scripps Networks Interactive mieści się w Knoxville w stanie Tennessee.

Wejście do TVN amerykańskiego inwestora skutkuje zmianami organizacyjnymi nie tylko w zakresie kadr. Na początku października ubiegłego roku akcje spółki zostały wycofane z warszawskiej giełdy, po tym jak wszystkie udziały znalazły się w rękach trzech inwestorów, w tym Scripps Networks Interactive.

bDIdawJe
business news
prosto z firm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
bolek
5 lata temu
Spada. Drasycznie oglądalnosc tvn i dlatego takie zmiany no cóż jak się współpracuje z kodem tak sie kończy
Ewa
5 lata temu
Może trochę zastopują z tym wiecznym pluciem ba PIS i gloryfikowaniem KOD
max
5 lata temu
od kilku już lat nie oglądam tvn nie kupuje i nie czytam gw, bo to media antypolskie zakłamane,podłe i obłudne
bDIdawJf
Dobra zmiana
5 lata temu
i tvn poszedł w pis ..du
i tak powiem
5 lata temu
Wyłącz TVN , włącz myślenie !
...
Następna strona