Notowania

wiadomości
09.08.2013 13:46

Argentyna. Trwają protesty w przededniu prawyborów prezydenckich

Na zaplanowane na niedzielę głosowaniu wytypowani zostaną kandydaci do walki o fotel prezydenta. Mają one też określić dalsze losy dominującej w Kongresie partii pani Fernandez.

Podziel się
Dodaj komentarz
(liveinfo.tv)

Tysiące ludzi protestowało w czwartek w nocy na ulicach Buenos Aires przeciwko obecnej prezydent kraju Cristinie Fernandez, w czwartej co do wielkości demonstracji antyrządowej w ciągu minionych dziesięciu lat jej prezydentury.

Protest miał miejsce tuż przed niedzielnymi prawyborami, w których mają być wytypowani kandydaci do walki o fotel prezydenta. Mają one też określić dalsze losy dominującej w Kongresie partii pani Fernandez.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/m155183.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;w;polsce;kazdy;bedzie;mogl;zaglosowac;korespondencyjnie,79,0,1360463.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory 2014. Zagłosujemy nawet na poczcie? Projekt nowelizacji kodeksu wyborczego zaproponowany przez PO trafił już do sejmu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/m278585.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;w;zimbabwe;nie;beda;uczciwe,233,0,1355753.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory w Zimbabwe nie będą uczciwe? Robert Mugabe, premier i prezydent kraju, nigdy nie miał żadnych skrupułów, kiedy przychodziło mu bronić władzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/m149163.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;prezydenckie;w;gruzji;jednak;w;innym;terminie,147,0,1338003.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory w Gruzji jednak w innym terminie W Gruzji trwa obecnie proces zmiany modelu władzy z prezydenckiego na parlamentarno-gabinetowy. Przyszły prezydent będzie głową państwa, ale władzę wykonawczą będzie sprawował premier desygnowany przez parlament.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, liveinfo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz