Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki lotnicze
23.07.2013 08:48

Boeing 737 miał kłopoty z lądowaniem

Dziesięć osób odniosło obrażenia, z czego sześć trafiło do szpitala, gdy na nowojorskim lotnisku LaGuardia samolot lecący z Nashville, w stanie Tennessee, wczoraj po południu uderzył dziobem w pas startowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gusioo/ CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
Podobny samolot miał kłopoty z lądowaniem.

Na pokładzie maszyny linii Southwest Airlines znajdowało się 143 pasażerów i sześciu członków załogi. Członkowie załogi także trafili do szpitala na obserwację. Menedżer lotniska Tom Bosco poinformował, że nastąpiła awaria przedniego podwozia. Do incydentu doszło około godz. 17.40 (23.40 czasu polskiego).

Lotnisko na krótko zamknięto, ale szybko wznowiło ono pracę. Śledztwo w sprawie incydentu wszczęły Federalny Urząd Lotnictwa (FAA) i amerykański urząd bezpieczeństwa transportu (NTSB).

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa w San Francisco. Nowe fakty - _ Lądowanie to nadzorował w kokpicie bardzo doświadczony pilot _ - podkreśla szef linii lotniczych, do których należał rozbity samolot.
Katastrofa samolotu. Już badają przyczyny Do San Francisco ma dzisiaj przylecieć ekipa południowokoreańskich ekspertów, którzy zbadają przyczyny katastrofy Boeinga 777.
Już wiadomo kiedy polecą dreamlinery - _ Boeing potrzebuje czasu na naprawę akumulatorów każdego uziemionego dreamlinera _ - poinformował wiceprezes koncernu Larry Loftis.
Tagi: wypadki lotnicze, boeing, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, liveinfo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz