Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były prezydent Ukrainy nazywa aneksję Krymu "tragedią"

0
Podziel się:

- Bardzo trudno będzie przejść nad tym do porządku dziennego - mówi o aneksji Krymu przez Rosję Wiktor Janukowycz.

Były prezydent Ukrainy nazywa aneksję Krymu "tragedią"
bEDRiVph

Wiktor Janukowycz, usunięty z urzędu prezydent Ukrainy, tłumaczy się z wydarzeń w kraju: Powinno się słuchać i rozumieć ludzi. Jaskrawym przykładem tego, że nie słucha się ludzi jest ból i tragedia, które wydarzyły się na Krymie. Bardzo trudno będzie przejść nad tym do porządku dziennego.

Sytuacja na Krymie jest wyraźnym przykładem tego, jak populacja tak dużego regionu, jakim jest Krym, decyduje w referendum zwołanym w oparciu o sentymenty, które ostatecznie doprowadziły do oderwania się od Ukrainy. Osobiście wciąż nie mogę się z tym pogodzić. Gdybym tam był, zrobiłbym wszystko, żeby zapobiec tej sytuacji.

Ja, jako prezydent, podpisałem porozumienie (z opozycją, za pośrednictwem Unii Europejskiej), na mocy którego zobowiązałem siły bezpieczeństwa i oddziały milicji do natychmiastowego wycofania się z Majdanu. Nakazałem im powrót do ich baz w różnych regionach Ukrainy. W odpowiedzi na nasze działania, radykałowie na Majdanie zaczęli strzelać. Takie są fakty. Jeżeli chodzi o mnie, to nigdy nie wydałem rozkazu strzelania do ludzi.

bEDRiVpK
polityka
liveinfo
KOMENTARZE
(0)