Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czekolada jako lekarstwo? Jeśli te badania się powiodą...

0
Podziel się

Naukowcy chcą się dowiedzieć, czy mogą one zapobiegać zawałom serca i udarom.

Czekolada jako lekarstwo? Jeśli te badania się powiodą...
bErvcJFh

Debora Bartley wierzy w to, co naukowcy sugerowali już wcześniej: ciemna czekolada ma pewne właściwości zdrowotne: - Uwielbiam ciemną czekoladę. Jem tylko taką i myślę, że ma na mnie dobry wpływ. Uspokaja mnie i czuję się fantastycznie, kiedy zjem kawałek.

Badania wykazały, że flawonole kakao, czyli główny składnik ciemnej czekolady, mają dobry wpływ na poprawę ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu oraz na stan zdrowia żył i tętnic. Obecnie naukowcy pracują nad tym, żeby zbadać czy flawonole mogą mieć jeszcze lepsze właściwości. Chcą się dowiedzieć, czy mogą one zapobiegać zawałom serca i udarom. Stworzyli pigułkę, w której zawarto silny koncentrat tej substancji. Jedyną w swoim rodzaju _ witaminę ciemnej czekolady _.

Dr JoAnn Manson, Profilaktyka Zdrowotna, szpital _ Brigham and Women's Hospital _: Ilość czekolady, jaką trzeba by zjeść, żeby uruchomić zdrowotne właściwości flawonoli kakao, jest dziesięć razy większa od tego, ile ciemnej czekolady zjada przeciętny konsument.

bErvcJFj

Doktor JoAnn Manson prowadzi zakrojone na szeroką skalę badania dotyczące właściwości czekolady. Poprosiła już 18 tysięcy uczestników badań w Stanach Zjednoczonych, żeby codziennie przez cztery lata brali po dwie pigułki z czekolady albo placebo. Ta kapsułka czystych flawonoli kakao jest całkowicie wolna od kalorii, cukru i nasyconych tłuszczów, które można znaleźć w tabliczce czekolady. To oznacza niestety, że ich połykanie nie sprawi takiej radości, jak jedzenie czekolady. Dlatego właściciele tego sklepu nie obawiają się konkurencji.

Steven Koumanelis, manager sklepu _ Chocolate Chocolate _: Ludzie uwielbiają to uczucie, kiedy mogą zatopić zęby w kawałku ulubionej czekolady. Jakikolwiek ona ma smak.

Badania prowadzone przez National Institutes of Health sponsoruje firma The Mars Company, producent M&M's i wielu innych czekoladowych słodyczy. Przedmiotem innych badań są preparaty multiwitaminowe. Naukowcy pragną się dowiedzieć, czy mogą one obniżać ryzyko zachorowania na raka.

bErvcJFK
liveinfo
KOMENTARZE
(0)